نسخه چاپی

داعش، منطقه استراتژیك لیبی را گرفت

یك مسوول لیبیایی تاكید كرد كه گروه تروریستی داعش یك منطقه استراتژیك را در غرب لیبی تحت تصرف خود درآورده است كه مسیر این منطقه غرب كشور را به شرق آن متصل می‌سازد.

به گزارش نما ، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: داعش منطقه ابوقرین و سپس مسیری را که از این منطقه می‌گذرد، تحت تصرف خود درآورد.

این مسئول گفت: داعش از پایگاه خود در سرت خارج شده و به سمت غرب پیشروی کرده است و ما آماده حمله به این گروه برای بازپس‌گیری مناطقی که تحت تصرف درآورده است، هستیم و ساعت صفر حمله نیز نزدیک شده است.

داعش پنجشنبه گذشته حمله‌ای به ابوقرین که حدود ۱۳۰ کیلومتر از غرب شهر سرت فاصله دارد، داشت. شهر سرت از ژوئن ۲۰۱۶ تحت تصرف این گروه قرار دارد.

طبق گفته شاهدان در ابوقرین، درگیری‌هایی میان اعضای داعش و نیروهای حامی دولت توافق ملی در منطقه در گرفت و نیروهای توافق ملی از نبرد عقب‌نشینی کردند.

خبرگزاری فرانسه به این امر اشاره کرد که این نخستین بار است که داعش موفق می‌شود منطقه‌ای را تحت تصرف خود درآورد که در جهت غربی از پایگاه‌هایش در سرت قرار دارد، با توجه به اینکه این گروه مناطق شرقی از این شهر را نیز تحت تصرف دارد.

ابوقرین در منطقه‌ای استراتژیک در نزدیکی ساحل در مسیر اصلی قرار دارد که شرق لیبی را به غرب آن و شهر مصراته را به شهر سرت و همچنین به جنوب لیبی متصل می‌سازد.

۱۳۹۵/۲/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...