نسخه چاپی

شعار تولید داده می شود اما همراهی وجود ندارد

رئیس اتاق مشترك ایران و عراق با بیان این كه همه، شعار تولید می دهند اما در عمل همراهی نمی كنند گفت: نظام تدبیر ما مناسب نیست, وگرنه از لحاظ ظرفیت بالقوه و بالفعل, كشور ما در حدی است كه می توان با اطمینان گفت وضعیت اقتصاد بهتر از این خواهد شد.

به گزارش نما به نقل از میزان،یحیی آل اسحاق رئیس اتاق مشترک ایران و عراق اظهار داشت: ما با مسائل سیاسی می خواهیم مسائل اقتصادی از جمله تولید را حل کنیم. یکی از مشکلات اساسی ما این است که همگی شعار تولید تولید بر لب داریم اما الزامات آن را همراهی نمی کنیم.

وی بهبود تولید و صادرات کشور را محتمل ارزیابی کرد و افزود: نظام تدبیر ما مناسب نیست, وگرنه از لحاظ ظرفیت بالقوه و بالفعل, کشور ما در حدی است که میتوان با اطمینان گفت وضعیت اقتصاد و تولیدمان بهتر از این خواهد شد.

آل اسحاق به مشکلات موجود بر سر راه بهبود وضعیت تولید و صادرات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر, در عرصه ی تولید مشکل اول ما "رکود " است؛ و در زمینه ی کیفیت نیز باید گفت کالاهای تولید داخل در مقابله با قاچاق کالا و کالای واردتی قابل رقابت نیست.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق کمبود نقدینگی, وجود فشارهای مالیاتی و بیمه و بیکاری را از اساسی ترین مشکلات موجود تولیدکنندگان عنوان کرد و خاطرنشان کرد مشکلاتی مثل عدم توانایی بازاریابی وجود دارد و خود تولیدکنندگان ما هم آن توان و هنر لازم را آنطور که باید و شاید در بازارهای منطقه ای و جهانی ندارند.

وی در پایان هر سه موضوع تولید, صادرات و کیفیت را موضوعات بهم گره خورده و زنجیروار توصیف کرد و افزود: برای رفع مشکلات موجود, دولت هر چند رکن اصلی است اما به همان اندازه تولید کنندگان و بقیه ی نهادها هم باید در این زمینه پشتیبانی کنند.

۱۳۹۵/۲/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: