نسخه چاپی

علی پروین در گفت و گو با نما:

پرسپولیسی ها این فصل قهرمان شدند!

عکس خبري -پرسپوليسي ها اين فصل قهرمان شدند!

پرسپولیس با فوتبالی كه ارائه داد و نتایجی كه گرفت قهرمان شد. بازیكنان از ابتدای فصل عزم خود را جزم كرده بودند و تا لحظات آخر بسیار خوب جنگیدند.

گفت و گو: علیرضاحاجی میرزابابا- یکی از مردهای تکرار نشدنی فوتبال ایران، علی پروین است. قرمزها به او لقب سلطان را داده اند و به نوعی آچار فرانسه سرخ پوشان است. علی پروین خاطرات خوب و بد در پرسپولیس کم نداشته و یکی از قدیمی های این تیم است. با توجه به اتمام لیگ امسال و ستاره بودن پرسپولیس با او همکلام شدیم تا نظر این پیشکسوت را درباره بازی های این فصل سرخ پوشان جویا شدیم. به عنوان پیشکسوت از نتایج پرسپولیس راضی هستید؟

پرسپولیس با فوتبالی که ارائه داد و نتایجی که گرفت قهرمان شد. بازیکنان از ابتدای فصل عزم خود را جزم کرده بودند و تا لحظات آخر بسیار خوب جنگیدند.


 فکر می کردید پرسپولیسی که ابتدای فصل شانزدهم بود انتهای فصل یکی از کاندیداهای قهرمانی باشد؟
 خود من هم فکر نمی‌کردم بازیکنان تا اینجا بتوانند با همه توان بازی کنند. اما وقتی پرسپولیس به میانه جدول آمد گفتم این تیم می‌تواند سهمیه بگیرد. با این همه اگر تمرکز بازیکنان در بازی آخر به نتیجه خودشان بود شاید عملکرد بهتری داشتند.


 شاید اگر پرسپولیس بازی با راه آهن را بدون استرس بازی می کرد می توانست قهرمان شود؟
 پرسپولیس باید مقابل راه‌آهن بدون استرس بازی همیشگی خودش را ارائه می‌کرد. قطعا در این صورت هم راه‌آهن را بهتر شکست می‌دادند و هم می‌توانستند گل‌های بیشتری بزنند. به نظرم بازیکنان تمرکز‌شان در بازی با راه‌آهن بر روی نتایج تیم‌های دیگر بود که نباید این اتفاق می‌افتاد. استرس در چهره بازیکنان از همان ابتدای بازی مشخص بود اما در کل من به بازیکنان، مربیان و مدیران باشگاه پرسپولیس خسته نباشید می‌گویم که فضای آرامی را برای فعالیت بازیکنان آماده کردند و از طرفی بازیکنان دغدغه مالی نداشتند و به همین دلیل بدون حاشیه به کار خود پرداختند.
 
 نقش هواداران در بازی های های خوب این فصل قرمز پوشان را چگونه دیدید؟
 باید ازهواداران پرسپولیس تشکر کنم آنها با وجود اینکه تیم‌شان قهرمان نشد اما 30 دقیقه بعد از پایان بازی پرسپولیس را تشویق کردند تا شخصیت فرهنگی و اخلاقی خودشان را بیشتر از قبل نشان دهند و همه فهمیدند که پرسپولیس بهترین هواداران را دارد که سرمایه اصلی باشگاه هستند.
 
 فصل بعد می توان پرسپولیس را در سه جام مدعی دید؟
 به نظرم با همه این شرایط لیگ پانزدهم را باید دیگر تمام شده بدانیم و باید از حالا به فکر حضور موفق در لیگ برتر و درخشش در آسیا باشیم. استقلال هم امسال به بازیکنان جوان خوبی بها داد و تا روز آخر پا به‌‌پای مدعیان جنگید. این مسئله نشان از کیفیت بالای بازیکنان استقلال دارد. به نظرم هر بار که استقلال و پرسپولیس شرایط خوبی داشتند تیم ملی ما بهتر بوده و قطعا حضور بازیکنان با انگیزه پرسپولیس و استقلال در تیم ملی باعث می‌شود تا تنور فوتبال گرم باشد. من باید به مدیریت این باشگاه، مربیان و بازیکنان استقلال خسته نباشید بگویم که زحمت‌شان را کشیدند.
 
 اما تیم ویسی هم امسال عالی بود، فکرش را می کردید که استقلال خوزستان قهرمان شود؟
 اما واقعیت این است که قهرمانی استقلال خوزستان همه ما را شوکه کرد. اگر از خود من تا 2 ماه پیش می‌پرسیدند که استقلال خوزستان قهرمان می‌شود من می‌گفتم نهایتا سهمیه آسیایی بگیرند. شاید خوشبین‌ترین هواداران هم فکر نمی‌کردند استقلال خوزستان قهرمان لیگ شود. اما این تیم با بازیکنان گمنام کاری کرد که تیم دیگری نتوانست انجام بدهد. استقلال خوزستان با کمترین هزینه دست به کار بزرگی زد و قهرمان شد. به نظرم استقلال خوزستان نشان داد که مثل لسترسیتی انگلیس می‌توان موفق شد و این موضوع اتفاق کوچکی نیست چرا که همه فهمیدند یک تیم برای موفقیت حتما نباید هزینه‌های میلیاردی انجام دهد چرا که در فوتبال ایران تیم‌هایی بودند که هزینه‌های زیادی کردند اما موفق نشدند.


 نقش ویسی را در قهرمانی استقلال خوزستان چقدر دیدید؟

عبدالله ویسی از مربیان توانای فوتبال ایران است که نمونه‌اش را در ایران کم داریم. در تاریخ فوتبال ایران کمتر تیمی بوده که با بازیکنان گمنام بتواند قهرمان شود. مردم خوزستان سرگرمی به جز فوتبال ندارند و خوشحالم که آنها قهرمان شدند و لذت بردند. خوزستان مهد فوتبال است و قطعا اگر فوتبال در خوزستان زنده باشد آنها فوتبالیست‌های بهتری به فوتبال ملی تحویل می‌دهند. امیدوارم مسئولان استان خوزستان از این تیم حمایت کنند تا در آسیا هم نتیجه بگیرند نه مثل برخی تیم‌های شهرستانی که با وجود قهرمانی سال بعد افت شدیدی می‌کنند.


صحبت آخر؟
 پرسپولیس بهترین تیم امسال لیگ بود وهمه برایش اتحاد گرفته بودند ومن خوشحالم میبینم همه مدیران قبلی این تیم مثل آقای عابدینی وکاشانی وسایرین حمایتش میکنند،وقتی تیمی خوب کار میکند ،ما که به فوتبال علاقه داریم خوشحال میشویم حالا چه خودمان باشیم وچه نباشیم والان خودم در این تیم نیستم اما دوستش دارم. این فصل یکی از بهترین سال‌های پرسپولیس از نظر بازی و نتیجه بود. تیمی که با فوتبال خوبش باعث شد به آن افتخار کنیم و نگرفتن جام هیچ چیز از ارزش‌های آن کم نمی‌کند و امیدوارم با تقویت تیم و تمرین بازیکنان و مسئولان تیم فصل بعد از خجالت هواداران دربیایند.

۱۳۹۵/۳/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...