نسخه چاپی

۶ دلیل اصلی چاق شدن زوج ها پس از ازدواج

یك تحقیق در سال ۲۰۰۹ در مورد چاقی نشان می دهد كه افراد متاهل كه بیشتر از دو سال در كنار هم زندگی می كنند بیشتر از افراد مجرد مستعد اضافه وزن هستند. از طرفی زوج هایی كه هنوز ازدواج نكرده اند و در مرحله آشنایی و یا نامزدی به سر می برند این مشكل را ندارند. این تحقیق هم چنین می گوید كه زنانی كه در دهه بیست سالگی ازدواج می كنند در پنج سال اولیه زندگی مشتركشان ۲۴ پوند و مردان ۳۰ پوند بر وزن شان افزوده می شود. چرا این افراد دچار اضافه وزن می شوند؟

به گزارش نما اکثر زوج ها فعالیت های دو نفره شان را به زمان خوردن وعده های غذایی شان موکول می کنند. صرف یک نهار عالی همراه با کسی که دوستش دارید و صحبت کردن در مورد وقایع روزمره بعد از یک روز کاری شلوغ بسیار دلچسب و آرامبخش است.

یک تحقیق در سال ۲۰۰۹ در مورد چاقی نشان می دهد که افراد متاهل که بیشتر از دو سال در کنار هم زندگی می کنند بیشتر از افراد مجرد مستعد اضافه وزن هستند. از طرفی زوج هایی که هنوز ازدواج نکرده اند و در مرحله آشنایی و یا نامزدی به سر می برند این مشکل را ندارند. این تحقیق هم چنین می گوید که زنانی که در دهه بیست سالگی ازدواج می کنند در پنج سال اولیه زندگی مشترکشان ۲۴ پوند و مردان ۳۰ پوند بر وزن شان افزوده می شود. چرا این افراد دچار اضافه وزن می شوند؟
زوج ها تمایل دارند که کارهایشان را با هم و در کنار هم انجام دهند

این مساله در خیلی از موارد خوب است اما وقتی پای خوردن به میان بیاید کمی مشکل ساز می شود. چرا که اگر یکی از طرفین تمایلی به غذای خاصی نداشته باشد به خاطر اینکه همسرش میل شدیدی به آن غذا دارد شروع به خوردن آن می کند. مثلا اگر مردی ببیند همسرش در حال خوردن کیک است احتمالا به او ملحق خواهد شد و برعکس.

این مساله زمانی حادتر می شود که زوج ها در هنگام دیدن یک فیلم روی کاناپه می نشینند و بدون توجه به غذایی که میل می کنند و زمانی که صرف آن می کنند بی رویه به خوردن ادامه می دهند. به نظر شما همه این ها موجب اضافه وزن نمی شود؟

۹hm9woqw3n1jyfl51ykj
در یک ازدواج عاشقانه زن همواره می خواهد که همسرش راضی باشد

زن ها معتقدند که مردها به شکم شان خیلی اهمیت می دهند. به همین دلیل برای رضایت همسرشان از همان ابتدای ازدواج شروع به پختن انواع غذاها و کیک ها و شیرینی های خوشمزه می کنند. خیلی از افراد تا زمانی که روی ترازو نروند نمی دانند که چقدر این غذاهای خوشمزه وزن شان را بالا برده است و به همین دلیل تا آن زمان از انواع این خوراکی های خوشمزه که همسر مهربان شان برایشان تدارک می بیند نوش جان می کنند.
در یک ازدواج ناموفق و مشکل دار مردم از نامیدی پرخوری می کنند

بسیاری از مردم بویژه زنان زمانی که افسرده و یا عصبانی و غمگین هستند شروع به پرخوری می کنند. آن ها به جای رفع مشکلات با صحبت کردن در مورد آن ها و یا حتی به فکر روی فرم آمدن و تناسب اندام، اندوه و افسردگی شان را با غرق شدن در مواد غذایی جبران می کنند. غافل از اینکه این اضافه وزن جذابیت آن ها را در چشم شوهرشان کم می کند. گاهی متاسفانه این زوج در یک چرخه بی انتهای سرخوردگی و نامیدی می افتند و روز به روز جذابیت های شان برای یکدیگر از بین می رود. در صورتی که باید یکی از طرفین برای حل مشکلات پا پیش بگذارد و این چرخه را پایان بدهد.

images
بارداری

حتما شما در مورد ویار زنان باردار شنیده اید. خیلی از خانم ها توان مقاومت در برابر هوس های بارداری را ندارند و همین باعث می شود که بعد از تولد نوزاد دچار اضافه وزن می شوند. مردان هم در زمان بارداری همسرشان به خاطر خوردن غذاهای خوشمزه ای که برای همسرشان تدارک دیده اند و آن ها را نیز وسوسه کرده دچار اضافه وزن می شوند.
دور ریختن اضافه غذا ها ممنوع!

در خیلی از خانواده ها (چه زوج های با فرزند یا بدون آن) خانم ها دوست ندارند که مواد غذایی که از سفره باقی مانده را دور بریزند بنابراین ته مانده غذای همسر و یا فرزندانشان را می خورند و این منجر به پرخوری و نهایتا اضافه وزن می شود.

++۶+۹
اطمینان و راحتی در زندگی مشترک شما را چاق می کند!

بسیاری از افراد وقتی که ازدواج می کنند و خیالشان راحت است که فرد مورد علاقه شان را از دست نمی دهند استرس های شان تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. همچنین با خود می گویند که حالا ما ازدواج کرده ایم و او باید من را هر طور که هستم دوست داشته باشد حتی اگر کمی چاق شوم و این باعث می شود که زوجین شروع به پرخوری و خوردن غذاهایی کنند که تا قبل از آن به خاطر حفظ تناسب اندام و داشتن جذابیت از خوردن آن ها امتناع می کرده اند.

اضافه وزن ممکن است منجر به مشکلات عدیده ای شود. اول از همه کاهش اعتماد به نفس مخصوصا در خانم ها. او ممکن است به خاطر اینکه ظاهر جذاب قبلی را ندارد عزت نفسش را از دست بدهد. سرخوردگی، مشکلات جنسی و خیلی مسائل دیگر از عوارض چاقی است.

خوشبختانه خیلی از زوج ها دیر یا زود به خودشان می آیند و عادات غذایی شان را تغییر می دهند. بهترین کار این است که زوج ها با یکدیگر تصمیم به کاهش وزن و تغییر سبک زندگی شان کنند تا نتیجه مطلوب تری را به دست بیاورند.

۱۳۹۵/۳/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...