نسخه چاپی

جدیدترین نظرسنجی: ترامپ و كلینتون نامحبوبند

شبكه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد با وجود پیشتازی دونالد ترامپ و هیلاری كلینتون دو نامزد ریاست جمهوری 2016 آمریكا از دو حزب جمهوریخواه و دمكرات، با این وجود و بنابر نظرسنجی های جدید ترامپ و كلینتون هردو نامحبوب هستند.

به گزارش نما به نقل از دولت بهار، سی ان ان روز شنبه از مبدا واشنگتن گزارش داد: بنابر نظرسنجی مشترک نشریه آمریکایی نیویورک تایمز و شبکه 'سی.بی.اس' (CBS) نزدیک به دو سوم از رای دهندگان ثبت نام شده یعنی 64درصد؛ در پاسخ به این پرسش که آیا ترامپ و کلینتون 'صادق و قابل اعتماد' هستند، پاسخ 'نه' داده اند.

همچنین دوسوم رای دهندگان گفته اند که ارزش های مورد نظر آنها با ترامپ همخوان نیست و 37درصد چنین نظری در مورد کلینتون دارند.

70 درصد رای دهندگان شرکت کننده در این نظرسنجی ترامپ را فاقد خلق و خویی صحیح می دانند و 52درصد نیز همین نظر را برای نامزد پیشتاز دمکرات ها ارائه کرده اند.

سی ان ان افزود: 55درصد رای دهنده هایی که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند نظر مطلوبی درمورد ترامپ و 52درصد نیز نظر مطلوبی نسبت به هیلاری کلینتون ندارند.

این نظر سنجی از طریق تماس تلفنی با یک هزار و 109 رای دهنده ثبت نام شده آمریکایی در روزهای 13 تا 17 ماه مه (24تا 28 اردیبهشت ماه) با خطای سه درصد انجام شده است.

هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری 2016 آمریکا از حزب دمکرات تاکنون در انتخابات مقدماتی درون حزبی در 27 ایالت پیروز شده و با کسب دوهزار و 277 آرا نمایندگان (Delegates) از رقیب هم حزبی خود 'برنی سندرز' پیشتاز است.

در اردوگاه جمهوریخواهان نیز دونالد ترامپ پس از کناره گیری 'تدکروز' و 'جان کیسیک' از ادامه رقابت ها، تنها نامزد باقیمانده این حزب در رقابت های درون حزبی به شمار می رود.

ترامپ تاکنون توانسته است در 33 ایالت و قلمرو آمریکا پیروز شود و هزار و 98 آرا نمایندگان را به دست آورد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آبان ماه امسال برگزار می شود.

۱۳۹۵/۳/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: