نسخه چاپی

دلسوزی اسرائیل از تنها شدن عرب‌ها در مقابل ایران

كارشناسان رژیم صهیونیستی می گویند كه آمریكا با خروج تدریجی از منطقه عرصه را برای قدرت نمایی ایران باز گذاشته و موجب نگرانی اعراب و اسرائیل شده است.

به گزارش نما به نقل از العالم، صهیونیستها ادعا می کنند که آمریکا با خروج تدریجی از منطقه پس از امضای برجام، میدان را برای قدرت نمایی ایران باز کرده است.

شبکه 10 تلویزیونی رژیم اشغالگر قدس به بهانه آنچه که آزمایش های جدید موشکی ایران نامیده است، به نقل از "الون بن دیوید" کارشناس مسائل راهبردی و نظامی رژیم صهیونیستی گزارش کرد: خبرهایی در زمینه آزمایش مجدد موشکهای بالستیک ایران به گوش می رسد و گفته می شود برد آن 2000 کیلومتر و دقت آن 8 متر است.

اگرچه ایران تصاویری از این آزمایش منتشر نکرد اما کارشناسان اسرائیلی ارزیابی کردند این موشک از نوع عماد است که از سری ارتقا یافته موشک قدیمی شهاب به شمار می آید.

کارشناسان صهیونیست دقت 8 متری موشک ساخت ایران را از ویژگی های مهم آن ذکر کرده و مدعی شدند: این موشک ظرفیت حمل کلاهک تسلیحاتی به وزن نیم تن و در آینده یک بمب اتمی نیم تنی را دارد.

اسرائیلی ها اعتقاد دارند: این مشخصات از ویژگیهای راهبردی موشک ایرانی است و اگر آن را به حزب الله ربط دهیم، موشکها می توانند اسرائیل و همه مراکز حساس آن را نابود کنند. این مسأله نه تنها اسرائیل بلکه کشورهای حاشیه خلیج فارس را نگران می کند.

" تسفی یحزکیلی " کارشناس مسائل خاورمیانه شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گفت: ایرانی ها صحت این خبر را نفی کردند و تصاویری در خصوص این آزمایش منتشر نکردند، این منش ایران در زمان کارشکنی است. ایرانیها با این اقدام بخشی از برجام را زیر پا گذاشتند.

یحزکیلی افزود: ایران پس از برجام صنایع دفاعی خود را با کمک پولهای آزاد شده ارتقا داد.

وی گفت: یکی دیگر از تبعات برجام خروج تدریجی آمریکا از منطقه است. کشورهای عربی متحد آمریکا از اینکه خود را در منطقه تنها و بدون پشتیبان می بیند بسیار نگرانند.

وی افزود: دنیس راس معاون اوباما در این باره می گوید که رفتار ایران این روزها تؤام با بی پروایی و شیطنت است و دودلی آمریکا را مسخره می کند. مخالفان برجام از جمله رئیس مجلس سنای آمریکا این توافق را خدشه ای درسیاستهای خارجی آمریکا می دانند.

این کارشناس رژیم اشغالگر قدس افزود: خروج آمریکا از منطقه زمینه ای برای قدرت نمایی ایران ایجاد کرد.

۱۳۹۵/۳/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...