نسخه چاپی

حال دریاچه ارومیه از سال گذشته بهتر است

وزیر نیرو گفت: اجرای بخشی طرح‌های احیای دریاچه ارومیه بر عهده وزارت نیرو، بخشی با وزارت جهاد كشاورزی و بخشی دیگر بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است كه همه این دستگاه ها در انجام وظایف خود عزمی جدی دارند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، حمید چیت چیان در حاشیه نخستین روز برگزاری یازدهمین همایش بین المللی انرژی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به برکت بارش های مناسب در ماه های گذشته و اقدام های انجام شده از سوی مجموعه وزارت نیرو و سایر سازمان ها، در حال حاضر دریاچه ارومیه از وضعیت بهتری نسبت به سال های گذشته برخوردار است.

وی افزود: امیدواریم با تدوام روند کنونی در سال های آینده شاهد احیای این دریاچه باشیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه " 26 طرح در ستاد دریاچه ارومیه برای تحقق احیای دریاچه ارومیه تصویب شده"، گفت: اجرای بخشی از این طرح‌ها بر عهده وزارت نیرو، بخشی با وزارت جهاد کشاورزی و بخشی دیگر بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است که همه این دستگاه ها در انجام وظایف خود عزمی جدی دارند.

وی ادامه داد: امروز در منطقه پلدشت در کنار رودخانه ارس یک طرح تامین آب و شبکه آبیاری و زهکشی به مساحت افزون بر 19 هزار هکتار به بهره برداری می رسد؛ همچنین چندین پروژه اجرای سد و شبکه های آبیاری و زهکشی امسال در این استان افتتاح می شود.

چیت چیان با بیان اینکه "وزارت نیرو در برنامه دارد تا در سال های آینده بخش قابل توجهی از تولید برق را از انرژی های تجدیدپذیر به انجام برساند"، گفت: تبدیل برج تر خنک کن نیروگاه ها به برج خشک و جایگزینی پساب حاصل از فاضلاب به جای آب در نیروگاه ها، سایر اقداماتی است که در حوضه نیروگاهی پیش بینی شده است.

۱۳۹۵/۳/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...