نسخه چاپی

پیر شعر انقلاب بر دوش رهروانش تشییع می‌شود

عکس خبري -پير شعر انقلاب بر دوش رهروانش تشييع مي‌شود

خالق سرودهای ماندگار انقلابی، مرحوم حمید سبزواری، امروز با حضور مردم شخصیت‌های برجسته فرهنگی، ادبی و هنری و سیاسی كشور از حوزه هنری تشییع می‌شود.

به گزارش نما به نقل از فارس، خالق سرودهای ماندگار انقلابی همچون «خمینی ای امام» «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو»، «ای مجاهد، شهید مطهر» و ...، ساعت 10 امروز دوشنبه 24 خردادماه از محل حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ تشیع می‌شود.

پیکر این شاعر پیش‌کسوت انقلاب اسلامی، پس از تشییع در حوزه هنری، به تالار وحدت منتقل می‌شود و از آنجا نیز به زادگاهش سبزوار، برای خاک‌سپاری منتقل می‌شود.

همچنین گفته شده علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مراسم تشییع حمید سبزواری سخنرانی خواهد داشت. رئیس و جمعی از مدیران ستادی حوزه هنری و شاعران و اهالی ادبیات متعهد و آیینی و انقلابی کشور نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز پیام تسلیتی در پی درگذشت این شاعر نامدار کشور صادر کردند که در مراسم تشییع قرائت می‌شود.

حمید سبزواری، شاعر مطرح انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شنبه 22 خردادماه دار فانی را وداع گفت.

حسین آقاممتحنی مشهور به حمید سبزواری، شاعر معاصر ایران و دارنده نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر است. سبزواری زاده 1304 در سبزوار است که قبل از مدرسه، قرآن را در خانه و نزد مادرش آموخته بود. وی سرودن شعر را از چهارده‌سالگی آغاز کرد.

از آثار استاد حمید سبزواری می‌توان به: دیوان اشعار، کاروان سپیده، یاد یاران، سرود درد، گزیده ادبیات معاصر و سرود سپیده اشاره کرد. سبزواری در نتیجه مبارزات جانانه انقلابی، سال‌ها تلاش صادقانه شغلی و ذوق و قریحه بالای شاعری، افتخارات متعددی را کسب کرد.

او برای انقلاب شعر و شعار می‌ساخت که در راهپیمایی‌ها و نمازجمعه خوانده می‌شد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: «آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو»، «خمینی ای امام» و «الله اکبر، خمینی رهبر».

۱۳۹۵/۳/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...