نسخه چاپی

نوبت پیاز است ؟!


محمدحسين روانبخش در روزنامه مردمسالاری نوشت:

دولت طي دوماه گذشته به مقدار متنابهي زور زد و توانست با قدرت کم نظيري قيمت مرغ را به شدت کاهش دهد و از 3800 تومان به 5400 تومان برساند که واقعا جاي تقدير و تشکر دارد !البته اين وسط مدتي مردم مرغ را کيلويي 7000 تومان مي‌خريدند که دولت آن قيمت را در آن زمان قبول نداشت ولي الان آن قيمت را به شدت قبول دارد و بر اساس آن است که به خود مي‌بالد که توانسته قيمت مرغ را 1600 تومان کاهش دهد، ضمن اينکه اميدوار است مردم يادشان نيايد که قيمت مرغ در خردادماه 3800 تومان بود تا از آنها بابت اين اقدام بي سابقه (يعني کاهش 1600 توماني قيمت مرغ) تقدير و تشکر کنند!

اما اقتصاد اين روزها مثل بيمار مرگ مغزي شده که با دستگاه نگهش داشته اند و هر روز يک جايش عيب مي‌کند ؛ يعني هنوز داستان مرغ تمام نشده، پياز گران مي‌شود، آن هم به نحوي که صداي اتباع صداو سيما را هم درآورده ؛به طوري که جام جم آنلاين ديروز به اطلاع مردم رساند که «در حالي كه پس از مدت‌ها تناقض‌گويي، ماجراي قيمت مرغ تازه فروكش‌ كرده، به نظر مي‌رسد اين بار پياز و سيب‌زميني است كه اسير بي‌تدبيري‌هاي مسئولان شده و همزمان هم به مردم و هم به كشاورزان آسيب مي‌رساند».

البته اين داستان، داستان جديدي نيست، دولت از اين شاهکارها زياد دارد و اين داستانها، داستاني است که بر هر سر بازاري هست ولي از برادران مسئول جام‌جم بعيد بود که بگذارند اين خبر توسط رسانه‌‌شان منتشر شود، رسانه‌اي که حتي نمي‌تواندخبر زلزله را به درستي پوشش دهد!

بهرحال، حالا نوبت سيب زميني و پياز است و قيمت پياز دارد مثل مرغ بالا مي‌پرد و... دولتمردان محترم، چند ماه ديگر يادشان مي‌افتد که بايد آن را کنترل کنند!

۱۳۹۱/۵/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...