نسخه چاپی

هنیه: تنها راه آزادی فلسطین، مقاومت است

عکس خبري -هنيه: تنها راه آزادي فلسطين، مقاومت است

نخست وزیر قانونی ملت فلسطین با بیان این كه جنبش حماس هرگز رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نمی شناسد، اظهار داشت: فلسطین تنها از راه مقاومت آزاد می شود و ما نیز غزه را با مقاومت آزاد كردیم.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، 'اسماعیل هنیه' صبح روز دوشنبه در ارتباطی مستقیم از طریق ویدئو كنفرانس با همایش مقاومت، بیداری اسلامی و آزادی فلسطین كه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شده است، با تقدیر از حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییس جمهوری و ملت ایران، گفت: بیداری اسلامی حاوی مژده پیروزی برای قدس، اعراب و ملت های اسلامی است و باید از این فرصت تاریخی در جهت مساله فلسطین استفاده كنیم.

وی تاكید كرد: استراتژی اول ما در سرزمین های فلسطینی به رسمیت نشناختن اسرائیل و سیاست های آن درباره قدس است و همچنین هرگز از حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین خودشان نمی گذریم.

هنیه در رابطه با استراتژی دوم جنبش حماس تصریح كرد: مقاومت در برابر اشغالگری و تقویت ملت فلسطین، استراتژی دوم ماست و در این رابطه هیچگاه از مواضع خود عقب نشینی نخواهیم كرد.

نخست وزیر منتخب ملت فلسطین گفت: سلاح مقاومت تنها در برابر صهیونیست های اشغالگر به كار خواهد رفت و علیه هیچ كشوری نیست و باید این سلاح را به دور از هرگونه سازشی نگاه داریم.

وی وحدت ملت فلسطین و همبستگی میان تمامی جنبش های آزادیبخش را استراتژی سوم حماس خواند و افزود: ما بر نظام شورایی تاكید داریم و اتحاد و رهبری واحد را برای برنامه ملی و اسلامی خود كه دارای اصولی مسلم است، دنبال می كنیم.

هنیه به پیروزی جنبش حماس در انتخابات سال 2006 اشاره كرد و گفت: وقتی حماس در این انتخابات پیروز شد، كسانی كه دم از قواعد دمكراسی می زدند نتایج آن را قبول نكردند و با استناد به منابع خودشان، پیروزی حماس را در غزه فلسطین به رسمیت نشناختند.

نخست وزیر قانونی ملت فلسطین تصریح كرد: ما بر تعهد خودمان مبنی بر آشتی ملی بین ملت فلسطین و وحدت میان آنها تاكید داریم.

هنیه گفت: فلسطین باید همچنان به عنوان مساله ای اسلامی، عربی و انسانی مورد توجه باشد و تلاشی همگانی برای آزادی آن صورت گیرد.

وی با اشاره به بعد انسانی مساله فلسطین خاطر نشان كرد: امروز جوامع انسانی بیدار شده اند و از صهیونیست ها متنفر شده اند و اشغالگران به جز ظالمان، حامی دیگری ندارند.

وی ضمن ابراز تاسف از این كه جهان معاصر به حرف فلسطینی ها گوش نمی دهد و چشمان خود را در برابر توطئه های صهیونیست ها درباره قدس می بندد، گفت: ما اطمینان داریم كه در نهایت، قدس و مسجدالاقصی و در نهایت سرزمین فلسطین آزاد خواهد شد و از همگان دعوت می كنیم تا از تغییرات در كشورهای عربی و فرصت تاریخی بیداری اسلامی برای ارائه نقشه راهی درباره آزادی قدس تلاش كنند.

هنیه یل تقدیر و تشكر از موضع گیری های رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و ملت ایران درباره فلسطین، قدس و جنبش های مقاومت تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران به رغم بعد مسافت، هیچگاه از تلاش برای آزادی فلسطین دست نكشیده و در دوره های سخت همواره كنار ما بوده است.

نخست وزیر منتخب ملت فلسطین حضور خود در راهپیمایی روز قدس سال گذشته در تهران را یادآور شد و افزود: ما از نزدیك شاهد بودیم كه میلیون ها نفر در تهران و سایر شهرهای ایران برای آزادی ملت فلسطین تظاهرات كردند و شعار می دادند و امروز بر شما درود می فرستیم و برای آزادی قدس دعا می كنیم.

وی همچنین درباره نامگذاری روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) گفت: نامگذاری این روز تاكیدی بر مساله فلسطین و اسلامی بودن آن است و این كه اشغالگری باطل و از بین رفتنی است.

همایش مقاومت، بیداری اسلامی و آزادی فلسطین از صبح امروز با حضور نمایندگان جنبش حماس، جنبش جهاد اسلامی و سفیر فلسطین در ایران در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال برگزاری است.

۱۳۹۱/۵/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...