نسخه چاپی

آتش سنگین روی سر تروریست‌ها در غرب حلب

آزادسازی مزارع شرقی و شمالی «الملاح» و بخش‌هایی از مناطق اطراف «الاسامات»، در پی پیشروی كند ارتش سوریه در غرب حلب به دست آمده و درگیری خیلی شدید است.

به گزارش نما به نقل از فارس، از بامداد شنبه (5 تیرماه)، ساعاتی پس از سخنان سید حسن نصرالله جنگنده‌های سوری و روسی عملیات وسیعی را علیه مواضع تروریست‌ها در مناطق «بنی زید، اللیرمون و کفرحمره» واقع در غرب شهر حلب آغاز کردند؛ عملیاتی که از نظر نظامی بسیار اهمیت دارد.

مزارع شرقی و شمالی «الملاح» و بخشهایی از «الاسامات» آزاد شد

وبگاه خبری «آرا» که وابسته به معارضان مسلح سوریه است اعلام کرد که درگیری‌ها در شمال حلب ادامه دارد و نیروهای مقاومت موفق شده‌اند کنترل منطقه «المزارع» واقع در شمال الملاح را به دست گیرد و برخی از مناطق را در اطراف ارتفاعات راهبردی «الاسامات» را پس بگیرد.

«مسلم أبو سلوم» که یکی از معارضان مسلح در حلب است اعلام کرد که ارتش سوریه و نیروهای فلسطینی «لواء القدس» در ورودی شمالی شهر حلب شدیدا درگیر هستند.

به گفته وی، عناصر تروریستی «نورالدین الزنکی» مراکز تجمع نیروهای سوری را هدف حملات خمپاره ای خود قرار دادند و حملات هوایی روسیه و سوریه به این مناطق همچنان ادامه دارد و سبب زخمی شدن چند فرد مسلح شده است.

حمله به شهرک های «الخالدیه و بنی زید»؛ قطع تنها راه امدادرسانی تروریست‌ها هدف ارتش سوریه است

در همین راستا، وبگاه خبری «السوریه» که وابسته به معارضان است اعلام کرد که ارتش سوریه پس از به دست‌گیری کنترل مزارع الملاح، حملاتی را به سوی شهرک‌های «الخالدیه و بنی زید» آغاز کرده است.

به گزارش این وبگاه، هدف نیروهای مقاومت از این حملات، رسیدن به جاده الکاستیلو است تا مقدمات جداسازی شهر حلب از ریف آن را فراهم کرده و بدین ترتیب تنها راه امدادرسانی گروه‌های مسلح قطع شود.

«محمد الشافعی» که از خبرنگاران معارض در حلب است گزارش داد که علت تسلط ارتش سوریه بر مزارع الملاح حملات شدید هوایی بود و بدین ترتیب نیروهای مقاومت توانستند کنترل مزارع شرقی و شمالی ملاح را به دست گیرند.

به گفته وی، پس از اینکه نیروهای سوری کنترل مزارع شرقی و شمالی ملاح را به دست گرفت حملاتی را به سوی غرب این مزارع ترتیب داد تا بتواند راه منتهی به راه الکاستیلو واقع در شمال شرق شهرک حریتان را تحت رصد خود قرار دهند.

بنا بر این گزارش، همزمان با این حملات، نیروهای مقاومت حملات را به شهرک «الخالدیه» انجام داده و از آرامش نسبی این جبهه نهایت استفاده را بردند.

حجم حملات هوایی معارضان مسلح را زمینگیر کرده است

الشافعی همچنین اظهار داشت، مهمات زیادی به مزارع الملاح به دست معارضان رسیده است و هم اکنون شدیدا با نیروهای سوری درگیر هستند. افزون بر اینکه شدت حملات هوایی مانع از پیشروی معارضان است.

از سوی دیگر، گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به مخالفان) امروز دوشنبه گزارش داد که در اطراف محله «بنی زید» ارتش سوریه با عناصر تروریستی درگیر است.

به گزارش این گروه، جنگنده‌های سوریه نیز این منطقه و محله های «المغایر، السکری، الانصاری، مساکن هنانو، منطقه الشقیف، راه الکاسیتلو، اردوگاه حندرات و منطقه اللیرمون» واقع در اطراف حلب را به شدت مورد هدف حملات خود قرار دادند.

جنگنده‌های سوری از صبح امروز مناطقی را در محله «المشهد» شهر حلب بمباران می‌کنند و تا کنون آماری دقیقی از تلفات تروریست‌ها منتشر نشده اما کشته‌های آنان زیاد گزارش شده است.

این جنگنده‌ها همچنین شب گذشته مناطقی در شهر «الباب» در شمال شرق حلب که تحت اشغال داعش است و شهرک «عندان» در شمال این استان را هدف حملات خود قرار دادند.

گزارش‌های خبری حاکی است که حجم آتشی که ارتش سوریه روی سر گروه‌های تروریستی طی دو روز گذشته ریخته است، خیلی سنگین است و تقریبا تمام مراکز، انبارها و اتاق‌های فرماندهی تروریست‌ها که از قبل شناسایی شده بود، در حملات دو روز گذشته منهدم شده است.
ثبت: ۱۳۹۵/۴/۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...