نسخه چاپی

ترافیك در جاده ای استان قزوین نیمه سنگین است

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: ترافیك در تمامی محورهای مواصلاتی استانی قزوین نیمه سنگین است و بتدریج برای حجم سفرها افزوده می شود لذا رانندگان بازگشت خود را به فردا موكول كنند.

به گزارش نما ، سرهنگ نصرالله بیگلری دقایقی قبل در گفتگو با مهر اظهارداشت: در حال حاضر ترافیک در محورهای قزوین به زنجان، نیمه سنگین و روان است و تردد درآن بدون هیچ مشکلی جریان دارد.

بیگلری تصریح کرد: در محور قزوین به رشت هم در روز جمعه نیمه سنگین است ودر جاده کنار گذر نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم.

رئیس پلیس راه استان قزوین اظهارداشت: در محور قزوین به کرج نیز با توجه به حجم خودروهای عبوری از ظهر امروز شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم و تردد رانندگان با سرعت ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر امکان پذیر است.

تعطیلات با کاهش ۷۸ درصدی تلفات

سرهنگ بیگلری تصریح کرد: در ایام تعطیلات سه روزه شاهد ۷۸ درصدی سوانح منجر به فوت بودیم که این روند به دلیل حضور موثر پلیس در جاده و رعایت رانندگان بوده است.

وی گفت: در این ایام ۵۰ درصد سوانح به علت واژگونی خودروها و ۵۰ درصد به دلیل بی توجهی به جلو. تغییر مسیر ناگهانی بوده است.

رانندگان پس از دو ساعت رانندگی استراحت کنند

رئیس پلیس راه استان قزوین بیان کرد: از آنجا که محورهای مواصلاتی استان قزوین تقریبا در بین مسیر قرار دارد لذا به رانندگان عبوری توصیه می شود پس از ۲ تا ۳ ساعت رانندگی حتما در محل های توقف گاهی و پارکینگ ها توقف کرده و پس از استراحت ادامه مسیر دهند.

بیگلری اظهارداشت: اکیدا به رانندگان توصیه می شود از توقف در حاشیه آزادراهها و بزرگراهها جدا خودداری کرده و در محل های امن و پیش بینی شده توقف کرده و استراحت کنند تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از هر گونه حوادث احتمالی توصیه دیگر ما این است که رانندگان حتما فاصله با خودروی جلویی را حفظ کنند تا تصادف های زنجیره ای رخ ندهد.

رئیس پلیس راه استان قزوین اضافه کرد: بستن کمربند برای راننده، سرنشن جلو و تمامی سرنشینان عقب خودرو نیز الزامی است و رعایت احتیاط و حرکت با سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز و رعایت قوانین راهنمایی ورانندگی توصیه می شود.

سرهنگ بیگلری در پایان از هموطنان و مسافران خواست به دلیل ترافیک سنگین جاده ها بازگشت خود را به فردا و پس فردا موکول کنند تا با آرامش بیشتری به خانه های خود بازگردند و دچار مشکل نشوند.
ثبت: ۱۳۹۵/۴/۱۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: