نسخه چاپی

تجمع گسترده معترضان خشمگین مقابل ساختمان شهرداری لس‌آنجلس

عکس خبري -تجمع گسترده معترضان خشمگين مقابل ساختمان شهرداري لس‌آنجلس

معترضان خشمگین به رأی صادره مبنی بر تبرئه افسر پلیس متهم به قتل یك زن سیاهپوست با تجمع مقابل ساختمان شهرداری لس‌آنجلس، ورودی ساختمان را بستند.

به گزارش نما به نقل از فارس، معترضان به سیاست‌های نژادپرستانه و رواج اینگونه تعصبات علیه سیاهپوستان در جامعه آمریکایی و بویژه در ادارات پلیس این کشور، امروز همزمان با تشکیل جلسه کمیسیون پلیس لس‌آنجلس در خصوص اعلام رأی مرتبط با تیراندازی و قتل یک زن سیاهپوست توسط افسر پلیس در سال گذشته، مقابل ساختمان‌های ادارات پلیس این شهر تجمع و اعتراضات گسترده‌ای را بر پا کردند.

قتل «ردل جونز» زن سی ساله سیاهپوست توسط افسر پلیس در یکی از مناطق جنوب لس‌آنجلس در تابستان گذشته، انتقادات فعالان مدنی و حقوق بشری از جمله جنبش «جان سیاهپوستان اهمیت دارد» را به دنبال داشته است.

در ماه‌های گذشته کمیسیون پلیس لس‌آنجلس چندین جلسه را برای تصمیم‌گیری در خصوص افسر پلیس خاطی برگزار کرده بود که هر بار نیز این جلسات شاهد برپایی تجمعات اعتراض آمیز فعالان مدنی بوده است. اما نشست روز سه‌شنبه (بامداد چهارشنبه به وقت تهران) این کمیسیون با اعتراضات گسترده‌تری مواجه شد.بسیاری از معترضان اعلام کردند که یکی از دلایل حضورشان در این تجمع امروز، اتفاقات حدود یک هفته پیش در آمریکا و کشته شدن دو سیاهپوست دیگر توسط افسران پلیس بوده است.

عصر چهارشنبه به وقت آمریکا، «فیلاندو کستایل»، مرد سیاهپوست 32 ساله که همراه نامزد و دختر 4 ساله‌اش در حال رانندگی در یکی از خیابان‌های ایالت «مینه‌سوتا» بود، حین توقف در ترافیک مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد. «آلتون استرلینگ» نیز سیاهپوستی دیگر بود که یک روز قبل از آن با گلوله افسران پلیس در ایالت «لوئیزیانا» آمریکا جان خود را از دست داد.

بنا بر گزارش شبکه خبری «ای بی سی»، با وجود تظاهرات و تجمع‌های برپا شده، رأیی که توسط کمیسیون تشکیل شده اعلام شد، بیش از پیش خشم معترضان را برانگیخت.

اداره پلیس لس‌آنجلس اعلام کرده بود که این زن سیاهپوست در حادثه یک سال پیش به سمت افسر پلیس خاطی چاقو گرفته بود و حتی اعلام کرد که بعدا مشخص شد که این زن شباهت بسیاری به فردی داشته که در دزدی حدود بیست دقیقه قبل از حادثه مشارکت داشته است اما یکی از شاهدان عینی این حادثه تیراندازی و قتل این زن سیاهپوست اعلام کرده که اصلا دلیل تیراندازی پلیس به سمت این زن را نمی‌فهمد چرا که در زمان تیراندازی، این زن در حال دویدن بوده و هرگز به افسران پلیس حمله نکرده بود.

به دنبال اعلام رأی کمیسیون تشکیل شده مبنی بر تبرئه افسر پلیس در حادثه کشته شدن این زن سیاهپوست، خشم معترضان بیش از پیش برانگیخته شد و افراد بیشتری به تجمع‌کنندگان ملحق شدند.

علاوه براین، گزارش‌هایی مبنی بر ورود معترضان خشمگین به داخل ساختمان شهرداری لس‌آنجلس و بسته شدن خیابان‌های منتهی به این ساختمان منتشر شده است.

همزمان با خروج اعضای این کمیسیون، برخی از معترضان جملاتی را چون «شرم بر شما» فریاد می‌زدند.

این جلسه حدود یک ساعت پشت درهای بسته برگزار شد و در رأی نهایی آمده بود که تنها برخی از تکنیک‌های مورد استفاده این افسر پلیس اشتباه بوده است و شلیک این افسر به سمت زن سیاهپوست مغایر با سیاست‌های اداره پلیس لس‌آنجلس نبوده است.

معترضان خشمگین، پس از اعلام این رأی، با هجوم به سمت ساختمان شهرداری لس‌آنجلس، ورودی این ساختمان را به طور کامل مسدود کردند.

۱۳۹۵/۴/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...