نسخه چاپی

بسته شدن 20 مسجد در فرانسه به بهانه اشاعه اقدامات افراط گرایانه

وزیر كشور فرانسه از بسته شدن 20 مسجد و نمازخانه در این كشور به دلیل آنچه كه تبلیغ افراط گرایانه در این مكان‌ها نامید، خبر داد.

به گزارش نما به نقل از فارس، مقام‌های فرانسه امروز دوشنبه اعلام کردند که از ماه دسامبر سال 2015 تا کنون حدود بیست مسجد و نمازخانه را به دلیل اشاعه اندیشه‌های افراطی بسته‌اند .

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» «برنارد کازونو» وزیر کشور فرانسه اعلام گرد: «در فرانسه جایی برای افرادی که در نمازخانه‌ها و مساجد ایجاد تنفر می‌نمایند و به اصول جمهوری و به طور قابل توجه برابری مرد با زن احترام نمی‌گذارند، نیست.»

وی افزود: «به همین دلیل من چند ماه قبل تصمیم گرفتم که مساجد را از طریق برقراری طرح اضطراری در کشور و اقدام‌های حقوقی یا اداری ببندم. تاکنون حدود 20 مسجد بسته شده‌اند و موارد دیگری نیز اضافه خواهند شد.»

بر این اساس، حدود 2500 مسجد و نمازخانه در فرانسه وجود دارد که 120 مورد آن‌ها به عنوان مکانی برای اشاعه و تبلیغ سلفی‌ها مشخص شده است.

«مانوئل والاس» نخست وزیر فرانسه نیز هفته گذشته با تاکید بر برقراری نمونه جدیدی ارتباطی با اسلام اعلام کرده بود که ممنوعیت موقتی را بر منابع مالی خارجی برای مساجد واقع در فرانسه در نظر می‌گیرد.

۱۳۹۵/۵/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...