نسخه چاپی

پارلمان انگلیس از «بی.بی.سی» خواست حقوق مدیرانش را منتشر كند

به گزارش نما - ایرنا نوشت: شبکه تلویزیونی 'اسکای نیوز' انگلیس گزارش داد: از بنگاه سخن پراکنی«بی.بی.سی» خواسته شده است تا حقوق مدیران و کارکنان خود را که بیش از 143هزار پوند( میزان حقوق نخست وزیر انگلیس) در سال دریافت می کنند، منتشر کند.

اسکای نیوز افزود: در گزارش اولیه 'کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش' مجلس عوام انگلیس درمورد 'بی بی سی' آمده است که این کمیته می تواند در این مورد بیشتر ورود کند و این خوب نیست که بازیگران، مجریان و مدیران درآمد خود را که بیشتر از نخست وزیر انگلیس است، مخفی نگاه دارند.
'دیمین کالینز' (Damian Collins) رئیس این کمیته گفت که این برای بی بی سی ریاکارانه است که ادعا می کند ایجاد اطیمنان لازم است تا مانع از جذب افراد با استعداد از سوی شبکه های رقیب شود.
وی افزود که دلیلی وجود ندارد تا سقف پرداخت به افراد با استعداد 450 هزار پوند و بسیار بالاتر از مدیران اجرایی باشد.
کالینز گفت: نکته اینجا است که تمامی این حقوق ها دارای مجوز پرداخت بوده، چه برای مدیران و چه مسئولان پخش بی بی سی .
وی افزود: چرا باید برای هرکدام (از این افراد) قوانین و مقرارت متفاوتی وجود داشته باشد، این ریاکارانه است که بگوییم اطمینان خاطر لازم است تا مانع جذب این افراد توسط شبکه های رقیب شد زمانی که در کل همگان دراین صنعت می دانند به دیگران چه مقدار پرداخت می شود.
اسکای نیوز گزارش داد: بنا بر تازه ترین گزارش بی بی سی، مجموع پرداخت ها برای افراد با استعداد 200 میلیون پوند بوده است.
اسکای نیوز افزود: برخی از 109 نفر از مجری های سرشناس تلویزیونی و رادیویی (بی بی سی) بیش از 150هزار پوند دریافت کرده اند، درحالیکه هفت نفر از آنها درآمدی افزون بر 450هزار پوند داشته اند.
'مخالفان طرح پیشنهادی این کمیته معتقدند انتشار دستمزدهای بالا می تواند منجر به عدم همکاری افراد با استعداد ( با این شبکه خبری) شود.'
در بخش دیگری از این گزارش در مورد انتصاب اعضای جدید تشکیلات موسوم به 'هیات یکسان سازی بی بی سی'، بخصوص ابقای 'رونا فیرهد' (Rona Fairhead) بعنوان رئیس این هیات بشدت ابراز نگرانی شده است.
اسکای نیوز گزارش داد که انتصاب رونا فیرهد بدون طی روند معمول جذب نیرو صورت گرفته است.
بی بی سی که در سال 1922 میلادی تاسیس شد، حدود 21 هزار کارمند دارد و بر اساس اطلاعات منتشره در 'ویکیپدیا' بین سال های 2013تا 2014میلادی درآمدی بالغ بر پنج میلیاردو 160 میلیون پوند داشته است.

۱۳۹۵/۵/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...