نسخه چاپی

كنترل فرمان خودروها هم به دست هكرها افتاد

محققان امنیتی كه سال قبل موفق به هك كردن یك خودروی جیپ از راه دور شده بودند و ترمز و سیستم انتقال نیروی آن را كنترل كرده بودند، این بار كنترل فرمان یك خودرو را كاملا به دست گرفتند.

به گزارش نما، فارس به نقل از انگجت، چارلی میلر و کریس والاسک با هک های خود برخی شرکت های اتومبیل سازی را به طور جدی ترساندند و فراخوان شرکت فیات کرایسلر برای کنترل 1.4 میلیون خودروی تولیدی خود و استخدام هر دوی این افراد در شرکت اوبر از جمله نتایج این اقدام هکری بود.

این دو نفر در تازه ترین اقدام خود عملا کنترل کامل یک خودرو را در دست گرفته اند و علاوه بر کنترل ترمز، دستکاری سیستم انتقال نیرو و غیره، ترمزهای مخصوص پارک خودرو را روشن کرده، کنترل ناوبری خودروها را در دست گرفته اند و در نهایت حرکات فرمان اتومبیل ها را هم در دست گرفته اند. آنها می گویند از این طریق می توانند فرمان خودروی در حال حرکت را تا 180 درجه بچرخانند و امنیت وسلامت سرنشینان خودرو را به طور جدی به خطر بیندازند.

آنها به شرکت های خودروسازی هشدار داده اند که به طور جدی برای به روزکردن میان افزارهای رایانه ای تولیدات خود اقدام کنند و از کاربران هم خواسته اند بسته های به روزرسان برای این میان افزارها را بارگذاری و نصب کنند. این افراد فعلا از افشای نام و مشخصات خودروی به تازگی هک شده خودداری کرده اند.
ثبت: ۱۳۹۵/۵/۱۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: