نسخه چاپی

سردار وحیدی:

امروز دوگانه ایران و آمریكا در همه جا مطرح است

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی ، با اشاره به آغاز تنازعات میان ایران و آمریكا از ابتدای انقلاب اسلامی گفت:‌ امروز بی‌تردید دوگانه ایران و آمریكا در همه جا مطرح است و چنین تنازعی برآمده از تنازع میان نظام‌های خیر و شر است.

به گزارش نما به نقل از نامه نیوز ، سردار احمد وحیدی صبح روز پنجشنبه در مراسم معارفه‌ خود با تاکید بر این‌که «دفاع ملی، عنوانی بسیار بزرگ است» خاطرنشان کرد:‌ دفاع زمانی که به دفاع ملی تعبیر می‌شود، بسیار حائز اهمیت می‌شود و در همین راستا نیز دانشگاهی که قرار است اندیشه‌ساز و گفتمان‌ساز و ترویج دهنده این مفهوم و تربیت کننده مدیران عالی در این زمینه باشد نیز دارای نقش بسیار تاثیرگذاری است.

وی با اشاره به اهداف تبیین شده برای دانشگاه عالی دفاع ملی از سوی مقام معظم رهبری و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد:‌ امیدوارم بتوانم با هدایت‌های ریاست ستاد کل نیروهای مسلح در مسیر تحقق اهداف دانشگاه، تلاش کنم.

وی بابیان این‌که «قرار است در این دانشگاه درباره‌ مهمترین عناصر فکر و اندیشه‌ای و دفاع از ملت بزرگ ایران و امت اسلامی تفکر کنیم» تاکید کرد:‌ در دنیای امروز، باید برای مظلومیت مستضعفین و به ویژه مسلمانان و دفاع از آن‌ها تکیه کرد. به ویژه آن‌که امروز این امت در کانون جهانی قرار گرفته است.

وزیر پیشین دفاع، با تاکید بر این‌که «در نقطه‌ای هستیم که نیروهای مسلح ما در اوج افتخار قرار دارند» گفت: امروز در شرایطی از لحاظ اقتدار نیروهای مسلح قرار گرفته‌ایم که قبطه دوستان و حسد دشمنان برانگیخته شده است. بی‌تردید یکی از تفاوت‌های انقلاب اسلامی ایران نسبت به سایر انقلاب‌ها، نیروهای مسلح آن است؛ چرا که این نیروها برآمده از اندیشه‌های مکتبی و انقلابی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است.

وی تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح ما نه تنها در مقابل دشمنان کوچک و کم مقدار بلکه در برابر بزرگترین قدرت شیطانی نظامی جهان عرض اندام می‌کند و بی‌تردید امروز دوگانه ایران و آمریکا در همه جا مطرح است.

وی با بیان این‌که «دفاع در منازعه‌ای که میان خیر و شر شکل گرفته است، جایگاه بسیار بالایی دارد» افزود: با شروع انقلاب اسلامی دو نظام خیر به رهبری جمهوری اسلامی ایران وشر به رهبری آمریکا ظهور پیدا کردند. این دو از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون و در آینده نیز با یکدیگر می‌جنگند تا ان‌شاء الله نظام شر به دست نظام خیر معدوم شود.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی، در ادامه صحبت‌های خود به بخش‌هایی از وظایف و اهداف این دانشگاه اشاره و اظهار کرد:‌ نحوه تربیت پژوهشگران راهبردی جهت حل و فصل مشکلات نیروهای مسلح، در زمینه راهبردی، تربیت مدیران برای اداره راهبردی نیروهای مسلح و کشور و چگونگی گفتمان سازی و الگو شدن برای ملت‌های مسلمان از جمله اهداف و برنامه‌های پیش روی دانشگاه عالی دفاع ملی است.

وی با تاکید بر این‌که «جمهوری اسلامی باید الهام بخش برای همه کشورهای دنیا باشد»، خاطر نشان کرد:‌در شرایطی که امروز بسیاری از کشورها به ویژه در حوزه‌ دفاع و امنیت و تفکرات راهبردی به دنبال رهایی از بند وابستگی به نظام فاسد غرب هستند، امروز ایران اسلامی در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه دفاع و امنیت کاملا متکی به خود است، و در باثبات ترین شرایط قرار دارد.

۱۳۹۵/۵/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...