نسخه چاپی

افتتاح خط آهن نخجوان - مشهد تا پاییز 95

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان، پرواز مشهد - باكو را موجب افزایش گردشگران سلامت آذربایجان عنوان كرد و از افتتاح خط آهن نخجوان - تبریز- مشهد تا پایان ماه سپتامبر(آخر پاییز) سالجاری خبر داد.

به گزارش نما به نقل از فارس از مشهد، محسن پاک آئین در مراسم افتتاحیه پرواز مشهد - باکو که عصر امروز در فرودگاه هاشمی نژاد برگزار شد گفت: شیعیان آذربایجان شیفته و شایق به زیارت امامان معصوم مخصوصاً حضرت علی ابن موسی‌الرضا(ع) هستند و از آن‌جهت بهترین مقام معنوی آنان واژه مشهدی در برخی از اسامی آن‌هاست.

وی بابیان اینکه سفر استاندار در سال گذشته نقطه افتتاح پرواز مشهد - باکو بوده است، افزود: سفر اتباع آذربایجان می‌تواند از منظر اقتصادی، زیارتی، گردشگری و به‌ویژه درمانی مهم باشد.

پاک آئین از آمادگی همکاری فعالان اقتصادی آذربایجان خبر داد و تصریح کرد: با افتتاح این پرواز شاهد مراجعه و معالجه بیماران آذربایجانی خواهیم بود.

وی در پایان از افتتاح خط آهن نخجوان - مشهد خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان ماه سپتامبر خط آهن مشهد - تبریز - نخجوان افتتاح شود تا مردم نخجوان هم بتوانند به زیارت حضرت علی ابن موسی‌الرضا(ع) مشرف شوند.

همچنین نماینده مجلس آذربایجان افتتاح پرواز مشهد - باکو را اتفاقی بزرگ در روابط ایران و آذربایجان عنوان کرد و گفت: این پرواز علاوه بر اینکه سفر زیارتی خواهد بود امکانات جدیدی را در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی به همراه خواهد داشت.

آیدین رضازاده بابیان اینکه این همکاری‌ها متقابل خواهد بود، افزود: سفر رئیس‌جمهور ایران به آذربایجان با 6 سند همکاری پراهمیت و تاریخی بوده است و موضع ایران در برابر حمایت از تمامیت ارضی کشور آذربایجان بسیار حائز اهمیت است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مذاکرات سه‌جانبه ایران - آذربایجان و روسیه برای آذربایجان اهمیت فراوانی دارد.
ثبت: ۱۳۹۵/۵/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: