نسخه چاپی

در دیدار رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران با مقام های ترك:

راههای همكاری ایران و تركیه در بخش معدن بررسی شد

راههای همكاری ایران و تركیه در خصوص همكاری در معدن و مشاركت سرمایه گذاران ایرانی در فعال سازی معادن غیرفعال تركیه و همچنین همكاری دو طرف در حوزه زمین شناسی و اكتشاف و سرمایه گذاری متقابل،در دیدار رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران با مقام های ترك بررسی شد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، این همکاری ها در دیدار علی رضا جباری رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با علی رضا آلابویون معاون وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در امور معادن مطرح شد.
جباری در این دیدار با بر شمردن ظرفیت های بالای موجود در حوزه معادن کشور، آمادگی طرف ایرانی به ویژه بخش خصوصی کشورمان را برای توسعه همکاری های دو کشور در این خصوص اعلام و پیشنهاد نمود تا ارتباطات و تماس های مسئولان دو کشور در این زمینه افزایش یابد و بستر های لازم برای فعالیت بخش های خصوصی دو طرف فراهم آید.
رایزن اقتصادی سفارت همچنین با اشاره به علاقمندی سرمایه گذاران ایرانی برای سرمایه گذاری در فعال سازی معادن غیرفعال ترکیه٬ خواستار حمایت جدی وزارت انرژی این کشور از این افراد شد.
در این دیدار آلابویون نیز با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری های دوجانبه در بخش معدن دو کشور، آمادگی وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه را برای انجام همکاری های آموزشی و تحقیقاتی در حوزه زمین شناسی، اکتشاف و سرمایه گذاری در معادن اعلام کرد و گفت که وی آمادگی دارد تا در اولین فرصت برای بررسی زمینه همکاری ها به ایران سفر کند.
معاون وزیر انرژی ترکیه همچنین با اشاره به بسترهای به وجود آمده برای جلب سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش معدن این کشور گفت: وزارت انرژی ترکیه مساعدت و حمایت های همه جانبه خود را از سرمایه گذاران ایرانی به عمل خواهد آورد . وی افزود در صورت بروز هرگونه مشکلی این وزارتخانه تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات بکار خواهد گرفت.

۱۳۹۵/۷/۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: