نسخه چاپی

كشته شدن سه پلیس در جنوب تایلند براثر انفجار بمب

مقام‌های محلی تایلند امروز (جمعه) از كشته شدن سه افسر پلیس این كشور در منطقه واقع در جنوب تایلند خبر داده و اعلام كردند این اقدام مذاكرات صلح برای پایان بخشیدن به درگیری‌های خشونت آمیز در این كشور آسیایی را به مخاطره می‌اندازد.

به گزارش نما ، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: منطقه جنوبی تایلند که اکثرا مسلمان نشین است هم مرز با مالزی بوده و از زمان آغاز درگیری‌ها در 2004 روزانه شاهد تیراندازی‌ و صدای انفجار است.

در جریان این درگیری‌ها تاکنون بیش از 6600 تن که اکثرا غیر نظامی بوده‌اند کشته شده‌اند. این درگیری‌ها میان شبه نظامیان قوم مالای و نیروهای دولتی تایلند رخ داده است.

روز دوشنبه نیز سه افسر پلیس در پی برخورد خودرویشان به یک بمب کنار جاده‌ای در استان یالا کشته شدند.

یکی از افسران پلیس منطقه‌ای که خواست نامش فاش نشود در این باره گفت: این سه افسر پلیس جوان برای جمع آوری اطلاعات در منطقه حضور داشتند.

انفجار امروز جمعه نیز در پی کارگذاشته شدن بمبی در زیر خودروی افسران پلیس به وقوع پیوست. خونتای حاکم تایلند می‌گوید از زمان روی کار آمدن دولت در سال 2014 تلاش کرده تا مذاکرات صلح را با شبه‌نظامیان از سر بگیرد اما این مذاکرات مکررا با شکست مواجه شده است و مناطق جنوبی این کشور همچنان درگیر خشونت است.

۱۳۹۵/۷/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...