نسخه چاپی

سوریه دو پایتخت دارد كه یكی «حلب» است

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام كرد كه همه كشورهای جهان یك پایتخت دارند، اما سوریه دو پایتخت دارد كه آن دو «دمشق» و «حلب» هستند.

به گزارش نما به نقل از فارس، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره وضعیت «حلب» که یکشنبه شب به دعوت کشورهای انگلیس، آمریکا و فرانسه برگزار شده است، سخنرانی کرد.

«بشار جعفری» گفت: کشورهایی که نشست امروز شورای امنیت را برگزار کردند، تلاش 13 کشور برای صدور بیانیه ریاستی که تروریسم در سوریه را محکوم می‌‏کند، ناکام گذاشتند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که همه کشورهای جهان یک پایتخت دارند، اما سوریه دو پایتخت دارد که آن دو «دمشق» و «حلب» هستند.

به گزارش شبکه الجزیره، جعفری افزود: به همگان این اطمینان را می دهم که دولت سوریه حلب را به صورت کامل بازپس خواهد گرفت.

نماینده سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که ارتش سوریه از همه ساکنان حلب خواست تا از گروه های مسلح دروی کنند و همه تدابیر لازم را برای خروج شهروندان فراهم کرده است.

وی تاکید کرد که اگر همه کشورهای جهان از شهرهای بزرگ خود دست بردارند، دولت سوریه یک وجب از خاک خود را از دست نمی دهد.

بشار جعفری تصریح کرد: اطلاعاتی به دست ما رسیده است که نشان می دهد تروریست های احرار الشام قصد دارند با مواد سمی به مردم سوریه با هدف اتهام‎زنی علیه ارتش سوریه حمله کنند.

جعفری تاکید کرد که گروه های مسلح در حلب برای هدف قرار دادن شهروندان سوری از گازهای فسفور زرد استفاده می کنند و در عین حال ارتش سوریه را متهم می کنند.

وی گفت: مواد سمی در مخفیگاهی در سراقب واقع در شمال سوریه که دو متخصص آمریکایی از آن بازدید کردند، موجود است.

دیپلمات سوری افزود: آمریکا از تشخیص و جدایی بین «جبهه النصره» و کسانی که آنها را «میارونه» می خواند، شانه خالی می کند.

بشار جعفری ضمن ابراز تعجب از «اتهامات جعلی» دبیرکل سازمان ملل درباره نقض آتش بس توسط دولت سوریه گفت: این تروریست ها بودند که آتش بس را مدام نقض کردند، این در حالی است که بان کی مون دمشق را به عدم پایبندی به آتش بس متهم می کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تصریح کرد: دولت سوریه بار دیگر به ژنو بازخواهد گشت تا وارد یک گفتگوی سوری-سوری شود نه سوری-تروریستی.

۱۳۹۵/۷/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...