نسخه چاپی

ارائه گزارش مسكن مهر تا هفته آینده

سخنگوی كمیسیون اصل نود مجلس گفت: در نشست امروز كمیسیون مصوب شد كه نهایتاً‌ تا یك هفته آینده، جمع‌بندی كامل گزارش مسكن مهر به صحن علنی مجلس ارائه شود.

به گزارش نما ، بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به برگزاری نشست بعدازظهر امروز کمیسیون اصل نود، اعلام کرد: در این نشست گزارش مسکن مهر مطرح شد و مصوب شد که تا یک هفته آینده جمع‌بندی کامل آن به صحن علنی مجلس برسد.

او با تاکید بر این‌که تهیه این گزارش در کمیسیون اصل نود ارتباطی به تجمع امروز صاحبان مسکن مهر در مقابل مجلس نداشت، اضافه کرد: این گزارش از مدت‌ها پیش در مورد آن کار شده و روند تهیه آن از زمان مجلس نهم آغاز شده و دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل‌کشور نیز در مورد آن کارهایی را انجام داده‌اند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گزارشی که توسط وزارت مسکن و شهرسازی درخصوص نحوه ساخت و پیشبرد طرح مسکن مهر تهیه شده بود و در اختیار کمیسیون اصل نود قرار گرفت، به گزارش کمیسیون اضافه شد و آن‌چه در کمیسیون اصل نود مورد جمع‌بندی قرار گرفته، برگرفته از تمامی این مستندات و گزارش‌ها است.

او گفت: این گزارش، علاوه بر این‌که به مشکلات و معایب موجود در طرح مسکن مهر می‌پردازد، راهکارهایی برای حل این مشکلات و به اتمام رساندن این طرح در خود دارد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس دهم تصریح کرد: گزارش مربوط به مسکن مهر در جلسه امروز در کمیسیون اصل نود به تصویب رسید و قرار است بزودی در صحن علنی مجلس قرائت شود.

او همچنین درباره شک و شبهه‌های ایجاد شده ازسوی برخی نمایندگان درمورد تهیه طرح مربوط به فیش‌های حقوقی نامتعارف در کمیسیون اصل نود، اعلام کرد: برخی دوستان معتقد بودند که تهیه طرح مربوط به فیش‌های حقوقی نباید در کمیسیون اصل نود انجام شود اما واقعیت این است که در هیچ کجای قانون در این باره که کمیسیون اصل نود حق تهیه طرح ندارد، نکته‌ای مورد اشاره قرار نگرفته است.

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود در مجلس دهم تصریح کرد: روش منطقی این است که زمانی را که در کمیسیون برای تهیه گزارش صرف می‌شود، برای تهیه و تدوین طرح نهایی نیز مورد استفاده قرار دهیم و جلوگیری از دوباره‌کاری، خلا‌های قانونی موجود در آن را مرتفع کنیم، به هر حال کسانی که گزارش این طرح را تهیه می‌کنند، از صلاحیت بالاتری برای تهیه طرح برخوردار هستند.

پارسایی با بیان این‌که طرح مربوط به فیش‌های حقوقی نامتعارف در کمیسیون اصل نود تهیه شده، گفت: قصد داریم همزمان با ارائه گزارش، طرح مربوط به فیش‌های حقوقی نامتعارف را نیز به صحن علنی و هیات رییسه تقدیم کنیم.

۱۳۹۵/۷/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...