نسخه چاپی

تصویب طرح ممنوعیت روبنده در پارلمان سوئیس

مجلس نمایندگان سوئیس امروز در یك رای گیری با یك اكثریت پایین به طرح ممنوعیت حجاب كامل چهره در این كشور رای مثبت دادند.

به گزارش نما ، تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل" نوشت: پارلمان سوئیس امروز در یک رای گیری با طرح ممنوعیت روبنده در این کشور موافقت کرد.

حالا باید در سوئیس به درخواست اکثریت البته ضعیف پارلمان، ممنوعیت روبنده در سراسر این کشور اجرایی شود. امروز ( سه شنبه) در مجلس نمایندگان سوئیس به این طرح ابتکاری و مورد حمایت حزب ملی محافظه کار سوئیس (SVP) ، 88 نماینده شورای ملی رای موافق، 87 نماینده رای مخالف و 10 نفر نیز رای ممتنع دادند.

حالا باید مجلس سنای سوئیس این مصوبه را تایید کند. البته بعید به نظر می رسد که مجلس سنای سوئیس با طرح ممنوعیت روبنده موافقت کند.

با این حال در حال حاضر امضاهایی در حمایت از این طرح ابتکاری با عنوان بله به ممنوعیت حجاب روبنده جمع آوری می شود. بانیان این طرح ابتکاری نزدیک به حزب ملی محافظه کار سوئیس تا 15 سپتامبر 2017 زمان دارند تا حدود 100 هزار امضای ضروری برای این منظور را جمع آوری کنند. بر اساس نظر سنجی ها امروز تا به حال حدود 60 درصد از واجدین شرایط در سوئیس به این طرح رای مثبت داده اند.

در آلمان نیز بحث هایی درباره ممنوعیت حجاب کامل صورت به وجود آمده است. اخیرا وزرای داخلی ایالات آلمان از احزاب متحد مسیحی خواستار ممنوعیت حجاب کامل چهره به ویژه در بخش های خدمات عمومی، مدارس، کودکستان ها و دانشگاه ها شده اند.

۱۳۹۵/۷/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...