نسخه چاپی

آخرین آمار سرشماری اینترنتی

رییس مركز آمار ایران اعلام كرد: بر پایه آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه سرشماری اینترنتی تا ساعت ۱۸ امروز (یكشنبه) ۹۷۹ هزار و ۳۱۲ خانوار ثبت نام كردند كه سه میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۸۲ نفر را دربرمی گیرد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، «امیدعلی پارسا» شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: اطلاعات موجود نشان می دهد روند استقبال خانوارها از ثبت نام اینترنتی افزایش یافته است.

وی یادآوری کرد: سرشماری اینترنتی تا بیست و چهارم مهرماه جاری در کشور ادامه می یابد و چنانچه ۳۵ درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.

با احتساب ۲۳ میلیون خانوار ایرانی و از آنجا که مرکز آمار ایران مشارکت ۳۵ درصدی در سرشماری اینترنتی را به عنوان هدف انتخاب کرده است، بنابراین هنوز با میزان هشت میلیون و ۵۰ هزار خانوار فاصله وجود دارد.

بر اساس برنامه ریزی از بیست و پنجم مهر تا بیست و پنجم آبان ماه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با تبلت انجام می شود.

رییس مرکز آمار ایران از مردم خواست پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ کنند تا هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آنها با ارایه آن دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.

بر پایه اطلاعات دریافتی از سامانه سرشماری اینترنتی تا ساعت ۶ صبح امروز (یکشنبه) ۸۷۳ هزار و ۲۴۴ خانوار ثبت نام کرده بودند که ۲ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۵۳۶ نفر را شامل می شد.

تا صبح امروز شهروندان استان های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، کردستان، یزد و آذربایجان شرقی بیشترین مشارکت را در ثبت نام اینترنتی داشتند و استان های همدان، گلستان، لرستان، قزوین، خوزستان و البرز نیز در پایین فهرست بودند.

به گزارش ایرنا، براساس برنامه ریزی انجام شده، یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری در قالب اینترنتی مشارکت کنند، با انجام قرعه کشی از جایزه ۱۰ میلیون ریالی برخوردار می شوند.

تاکنون دو مرحله قرعه کشی بین خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی انجام شده که در مرحله نخست ۵۰ خانوار و در مرحله دوم نیز ۱۰۰ خانوار از شهرهای مختلف کشور برنده جایزه ۱۰ میلیون ریالی شدند.

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari۹۵.ir وارد کنند.

براساس پیش بینی صورت گرفته، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه امسال و نتایج تفصیلی آن مردادماه ۱۳۹۶ منتشر می شود.

هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال ۱۳۹۰ با بسیج نزدیک به ۱۱۴ هزار نفر مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در ۳۱ استان، یک هزار و ۱۳۹ شهر و ۹۶ هزار و ۵۴۹ آبادی کشور انجام شد.

۱۳۹۵/۷/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: