نسخه چاپی

داعش تیم‌های متعددی را به ایران فرستاده بود

به گزارش نما - تسنیم نوشت:گروه تروریستی داعش تیم‌های متعددی را از رقه سوریه و موصل عراق به ایران فرستاده بود که خوشبختانه از لحظه حرکت در تور اطلاعاتی ما قرار گرفتند و تمامی آنها نیز دستگیر شدند.

علاءالدین بروجردی در حاشیه بازدید از مجموعه پلیس فتا و آشنایی با آخرین دستاوردهای این پلیس با ابراز رضایت از بومی‌سازی فرایندها و اقدامات پلیس فتا اظهار داشت: فضای مجازی یک میدان جنگ جدید است که دشمنان ما با بهره‌مندی از آن به‌دنبال ضربه‌زدن به منافع ملی و امنیت ما هستند که در مقابل می‌بایست تسلط کاملی برای خنثی‌سازی این اقدامات بر این فضا داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مقابله با اقدامات تروریستی وتخریبی دشمن یکی از وظایف مهم پلیس فتاست، افزود: با توجه به این مهم ساختاری ملی با حضور ارگان‌های مختلف کشور اعم از فرهنگی و امنیتی تهیه و تشکیل شده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مصوبه ممنوعیت استفاده از تلفن همراه هوشمند برای مسئولین کشوری در سازمان پدافند غیرعامل گفت: مقرر شده است تا با مشارکت متخصصان داخلی، تلفن‌های هوشمند ملی مصون از تهدیدات امنیتی تولید شود و در اختیار مسئولین امر قرار گیرد.

بروجردی درباره موافقت کمیسیون امنیت با فیلترینگ شبکه اجتماعی تلگرام گفت: هر اقدامی که در جهت ایجاد مصونیت برای حفظ منافع ملی باشد از آن حمایت می‌کنیم.

وی ادامه داد: ما شاهد بودیم که رییس‌جمهور آمریکا یا روسای جمهوری فرانسه و روسیه اعلام کردند که از تلفن آیفون و تلفن‌های همراه هوشمند به‌دلیل مشکلات امنیتی آنها استفاده نمی‌کنند و از این‌رو اقدامات تولید تلفن‌های هوشمند داخلی در دست انجام است.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اظهارات اخیر محسن رضایی مبنی بر قصد داعش برای بمبگذاری در نماز‌جمعه تهران گفت: من از این موضوع بی‌اطلاعم ولی گروه تروریستی داعش تیم‌های متعددی را از رقه سوریه و موصل عراق به ایران فرستاده بود که خوشبختانه از لحظه حرکت در تور اطلاعاتی ما قرار گرفتند و تمامی آنها نیز دستگیر شدند.

بروجردی همچنین در مورد حمایت کمیسیون امنیت ملی مجلس از پلیس فتا گفت: مقرر شد تا رییس پلیس فتا در کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور پیدا کند و در صورت فراهم شدن فرصت مناسب اطلاعات خود را در اختیار سایر نمایندگان مجلس در صحن علنی قرار دهند تا در صورت نیاز به تدوین قوانین جدید حمایت لازم از آنها به‌عمل آید.

وی در مورد حملات سایبری عربستان به کشورمان اظهار داشت: امروز عربستان از تمام ظرفیت خود برای ضربه زدن به کشورمان استفاده می‌کند که خوشبختانه مصداق آیه شریفه مکرو و مکرالله بوده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: اخیر اطلاعات به‌دست آمده نشان می‌دهد حتی حزب منحله دموکرات نیز که سال‌ها مرده بود با سرنخ‌های عربستان فعال شده است ولی خوشبختانه اشراف اطلاعاتی خوبی در کشور وجود دارد.

۱۳۹۵/۷/۱۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: