نسخه چاپی

دكتر منتظری اعلام كرد:

برگزاری جشنواره ملی حبیب با محوریت شخصیت شهید همدانی در همدان

رییس سازمان بسیج هنرمندان از برگزاری جشنواره ملی شعر و عكس حبیب با محوریت ابعاد شخصیتی شهید همدانی در12 مهر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش نما، همزمان با اولین روز ماه محرم نخستین جشنواره ملی شعر و عکس "حبیب" با محوریت معرفی و بررسی ابعاد شخصیتی شهید سرلشکر پاسدار حسین همدانی در شهر همدان برگزار می شود.پ
دکتر غلامرضا منتظری رییس سازمان بسیج هنرمندان کشور با اعلام این خبر گفت: با توجه به نقش الگویی شهید همدانی بر آن شدیم که ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار را در قالب هنر معرفی کنیم تا به این وسیله زمینه ای هم برای ادای دین جامعه هنرمندان نسبت به این شخصیت بزرگوار و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فراهم شود.
وی با برشمردن دلایل برگزاری این جشنواره بیان داشت: از سوی دیگر با این اقدامات توجه به چهره های شاخص نقش الگویی ابعاد گوناگون شخصیتی ایشان را نمایان خواهد کرد و موجب معطوف شدن قلمرو نگاه جامعه به بزرگوارانی همچون شهید همدانی خواهد شد.همچنین این جشنواره خود بهانه ای شد تا به خدمات ارزشمندی که شهید همدانی درحوزه فرهنگ و ادب و هنر در طول خدمت خود انجام داده اند، پرداخته شود.
منتظری توجه به منویات مقام معظم رهبری را در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر مولفه های اصلی در برپایی این جشنواره ملی عنوان کرد.
رییس سازمان بسیج هنرمندان به عوامل انتخاب همدان برای برپایی جشنواره شعر و ادب حبیب اشاره کرد و افزود: نخستین علت انتخاب همدان برای برگزاری جشنواره حبیب خود این شهر به عنوان زادگاه شهید همدانی و علاقه بسیار مردم همدان به این شهید بزرگوار و نیز نظر خانواده ایشان بر برگزاری آن در این شهر عزیز بود.
منتظری در پایان خبر داد: بنا داریم مجموعه آثار مکتوب مربوط به شهید حسین همدانی را پس از جشنواره در قالب یک کتاب به چاپ برسانیم تا میراث فکری مرتبط با ایشان به ثبت برسد. همچنین در زمینه عکس هم پس از انتخاب آثار برتر قرار است در قالب نمایشگاه هایی در سراسر کشور آنها را در معرض بازدید مردم قرار دهیم.

۱۳۹۵/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: