نسخه چاپی

آمریكا تماس‌های دوجانبه با روسیه را تعلیق كرد

وزارت خارجه آمریكا از تعلیق تماس‌های دوجانبه واشنگتن با مسكو درباره مسئله سوریه خبر داد.

به گزارش نما ، تسنیم به نقل از رویترز نوشت: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن تماس‌های دوجانبه با مسکو درباره حل بحران سوریه را به حالت تعلیق در آورده است.

اخیرا اختلافات آمریکا و روسیه بر سر حل بحران سوریه بالا گرفته است بطوریکه آمریکا روسیه را متهم کرده است که نتوانسته جلوی عملیات جدید ارتش سوریه در حلب را بگیرد، روسیه نیز اعلام کرده است که آمریکا نتوانسته به مفاد قرارداد آتش بس ماه گذشته پایبند بماند.

در همین حال سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که روسیه و آمریکا اختلافات مفهومی گسترده‌ای بر سر رویکرد لازم برای حل و فصل جنگ سوریه دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما هم اکنون در مرحله اختلافات بسیار عمیق مفهومی با آمریکا قرار گرفته‌ایم. در شورای امنیت، آمریکا به طور معمول برای تشدید تراژدی سوریه با دنبال کردن اهداف خاص خودش تلاش می‌کند. شرایط دیپلماتیک سخت و دشوار نیز به خاطر مخالفت جهانی با اهداف آمریکا است.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: این یک ترومای بزرگ و یک مشکل اساسی برای نظام سیاسی آمریکا است. آنها قادر به حل و فصل مشکلات داخلی خود نیستند و خوشبختانه قادر به تسلط و حکمرانی بر کل جهان نیستند.

۱۳۹۵/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: