نسخه چاپی

واكنش كرملین به اظهارات وزیر خارجه انگلیس

سخنگوی كرملین در جمع خبرنگاران در واكنش به اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره سوریه گفت كه انگیزه پشت پرده لندن برای حمله نظامی احتمالی به سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم باید شفاف‌سازی و مشخص شود.

به گزارش نما به نقل از فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر اهمیت نشست آتی درباره سوریه که وزرای خارجه روسیه، آمریکا و کشورهای دیگر را گردهم می‌آورد، حاضر نشد پیش‌بینی‌ درباره نتایج احتمالی این نشست ارائه دهد.

خبرگزاری تاس گزارش کرد، وی در اینباره گفت: «مذاکرات کارشناسی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است و این مذاکرات تنها کرسی باقیمانده برای تبادل نظر و برای تلاش‌ها به منظور رسیدن به رویکردهای مشابه است».
پسکوف حاضر نشد پیش‌بینی درباره برآیند این مذاکرات ارائه دهد و گفت: «من تاکنون از هرگونه پیش‌بینی در اینباره (نتایج مذاکرات) خودداری کردم. اوضاع بسیار دشوار است».

وزارت خارجه روسیه پیشتر گزارش کرده بود که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «جان کری» وزیر خارجه آمریکا قرار است مذاکرات در سطح وزرا در خصوص سوریه با مشارکت کشورهای کلیدی منطقه به منظور بررسی اقدامات بیشتر برای ایجاد شرایط برای حل و فصل بحران سوریه برگزار کنند.

طبق این گزارش، ایران، ترکیه، عربستان سعودی و احتمالاً قطر در نشست روز 15 اکتبر درباره سوریه که قرار است در شهر «لوزان» سوئیس برگزار شود، حضور خواهند یافت.

پسکوف همچنین تصریح کرد که لازم و ضروری است که انگیزه‌های پشت مداخله احتمالی نظامی لندن در سوریه مشخص شود.

اظهارات وی در حالی مطرح شد که اوایل امروز، «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که کشورش باید استفاده از نیروی نظامی در سوریه به منظور حل بحران این کشور را مورد بررسی قرار دهد.

سخنگوی کرملین در واکنش به اظهارات جانسون گفت: «به چه دلیل و برای چه؟ شاید لازم است که تا زمان شفاف‌ شدن این موضوعات صبر کنیم. تلاش‌های هر کشور برای مبارزه با تروریسم، بسیار قابل تحسین است اما اگر این تلاش‌ها بیشتر برای مبارزه با مقامات مشروع آن کشور باشد تا بخواهد علیه تروریسم باشد، قابل ستایش نیست.»
ثبت: ۱۳۹۵/۷/۲۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: