نسخه چاپی

ورود نیروهای ترك به عراق با رضایت بغداد بوده‌است!

یك مقام ارشد وزارت خارجه آمریكا كه نخواست نامش فاش شود، مدعی شده كه حضور نیروهای تركیه در خاك عراق با موافقت بغداد صورت پذیرفته است.

به گزارش نما ، مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی نوشت: یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود، مدعی شد که حضور نیروهای ترکیه در خاک عراق با رضایت این کشور انجام پذیرفته است.

بر اساس این گزارش، این مقام ارشد آمریکایی ادعا کرده است: ارتش ترکیه شروع به آموزش دادن نیروهای زمینی خود با دعوت دولت عراق کرده است.

وی همچنین مدعی شد که نیروهای ترک حاضر در خاک عراق نیازمند همکاری دولت این کشور با آنها هستند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که نخست وزیر عراق بارها هرگونه صدور مجوز برای ورود نظامیان ترک به خاک این کشور را تکذیب و در آخرین سخنرانی اعلام کرد که اگر آنکارا در این زمینه مدرکی دارد باید ارائه کند.

گفتنی است، حملات لفظی رهبران دو کشور در خصوص آنچه از سوی مقام های عراقی اشغال غیر قانونی خاک این کشور خوانده می شود، طی روزهای گذشته به شدت بالا گرفته است.

«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه پیشتر گفته بود که «حیدر العبادی»، نخست وزیر عراق در سطحی نیست که وی بخواهد بابت ورود به عراق از وی اجازه بگیرد و اساسا وی در سطح «اردوغان» نیست. ادعایی که خشم مقام های عراقی را برانگیخت و بسیاری از مقام های سیاسی این کشور «اردوغان» را تهدید کردند که پاسخی محکم به این اظهارات وی خواهند داد.

۱۳۹۵/۷/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: