نسخه چاپی

پرهیز از گفتار و كردار تفرقه‌افكن در پیاده‌روی اربعین

دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پیاده‌روی عظیم اربعین گفت: هر كسی كه می‌تواند در حد توان خود در این مراسم شركت كند و سعی كنیم در این پیاده‌روی از هر پدیده و عملی كه موجب تفرقه‌افكنی می‌شود، بپرهیزیم.

به گزارش نما؛ آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی و پیاده‌روی اربعین به بیان توصیه‌هایی در این زمینه پرداخت و گفت: اول اینکه ما باید فلسفه راهپیمایی اربعین را تبیین کنیم، اگر این کار را انجام دهیم و اگر آنها سیدالشهدا(ع) را بشناسند، همه جهان اسلام با ما در این راهپیمایی همراه خواهند شد.

وی اظهار داشت: شخصیت امام حسین(ع) شخصیتی است که نماد رسول اکرم(ص)، نماد اسلام و نماد ارزش‌های اسلامی است. امروز اگر بتوانیم حول محور سیدالشهداء(ع) جمع شویم، یکی از مهمترین شیوه‌های وحدت‌گرایی در جهان اسلام را داشته‌ایم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذهب اسلامی تصریح کرد: باید به مسلمانان این مطلب را تبیین کنیم که خطر تفرقه و تکفیر چه خطری است و چگونه به همه جهان اسلام آسیب می‌رساند؟ و این مسئله منشأ عقب‌ماندگی و منشأ تخلف جهان اسلام خواهد شد تا دشمنان بتوانند از هر شیوه‌ای در این راستا بهره ببرند.

وی با بیان اینکه از راهپیمایی اربعین به عنوان یکی از بزرگترین اجتماع جهان اسلام و یکی از مهمترین شیوه‌های ایجاد وحدت استفاده کنیم، عنوان کرد: چه شیعه و چه اهل تسنن باید از این گردهمایی عظیم استفاده کنند؛ امروز گردهمایی اربعین، بزرگترین گردهمایی در جهان اسلام بلکه در جهان بشریت است. باید از گردهمایی نظیر پیاده‌روی اربعین برای الفت میان مسلمانان و برای مقابله با تفرقه و پراکندگی استفاده کنیم.

اراکی خاطرنشان کرد: سعی کنیم همگی در این راهپیمایی میلیونی اربعین شرکت کنیم، هر کسی که می‌تواند در حد توان خود در این مراسم شرکت کند و سعی کنیم در پیاده‌روی اربعین از هر پدیده و عملی که موجب تفرقه‌افکنی می‌شود، بپرهیزیم.

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: