نسخه چاپی

بانكی كه سالانه ۱۳ میلیارد یورو وام می‌دهد به ایران آمد

مدیرعامل بانك توسعه صادرات با مدیران ارشد بانك BPI france فرانسه دیدار كرد.

به گزارش نما به نقل از خبرآنلاین این نشست برای بررسی زمینه های همکاری بانک توسعه صادرات ایران و این بانک بزرگ مقیاس فرانسوی برگزار شده بود و در آن بر تامین مالی پروژه های مشترک، حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط و نیز حمایت از صنایع دانش بنیان تاکید شد.

علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات در ابتدای نشست ضمن معرفی خدمات این بانک گفت: ما علاقمند به ایجاد روابط بانکی خوب با بانکهای ازوپایی و بویژه بانک های فرانسوی هستیم.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات افزود: ایران منابع طبیعی و پتانسیل های زیادی برای سرمایه گذاری دارد. علاوه بر این مردم ایران محصولات فرانسه را بخوبی میشناسند. نمونه آن خودروی پژو فرانسه است که در ایران استفاده می شود.

صالح آبادی افزود: بازار ۱۰۰ ها میلیون نفری کشورهای همسایه ایران یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری و برقراری همکاری های تجاری و بانک با کشور ماست. ما به لحاظ جغرافیایی در نقطه اتصال اروپا و آسیا واقع شده ایم و این امتیاز خوبی برای طرف های اروپایی ماست.

مدیر بانک فرانسوی BPI نیز در دیدار با دکتر صالح آبادی بر خط مشی های این بانک دولتی فرانسه تاکید کرد و گفت: تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط و صنایع دانش بنیان در اولویت خدمات بانک ماست.

وی ضمن اظهار علاقه برای توسعه و ارتقای روابط بانکی با ایران، زمینه های مشترک همکاری بانکی و تجاری دو کشور را بررسی کرد. بنابر این گزارش ، BPI france یک بانک دولتی بزرگ مقیاس در کشور فرانسه است که اولویت آن تامین مالی پروژه های زیر ۷۰ میلیون یورو است. روش تامین مالی آن نیز در قالب اعتبار خریدار صورت می گیرد.

این بانک ۱۳ میلیارد یورو در سال تسهیلات پرداخت میکند و این مبلغ را به ۱۰۰۰ شرکت کوچک و متوسط و حمایت از نوآوری و صنایع دانش بنیان اختصاص میدهد. بانک بی پی آی فرانسه با ۲۴ میلیارد یورو سرمایه جزو بانکهای بزرگ این کشور محسوب می شود و به عنوان یک بانک دولتی در فرانسه فعال است.

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: