نسخه چاپی

نصاب آسانسور سقوط كرد و جان سپرد

فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: یك كارگر فنی كار هنگام نصب قطعات آسانسور از طبقه چهارم یك ساختمان سقوط كرد و جان باخت.

به گزارش نما به نقل از رکنا؛ سرهنگ پژمان قویمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: روز گذشته یک جوان 30 ساله در حال نصب آسانسور یک ساختمان نیمه کاره در نزدیکی چهار راه تختی شهر همدان بود که دچار سانحه شد.
وی اضافه کرد: این کارگر از طبقه چهارم این ساختمان سقوط کرد و بعلت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان نیز گفت: در پنج ماهه امسال 9 نفر در این استان بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 15 نفر بوده، 40 درصد کاهش داشته است.
علی احسان صالح افزود: همچنین 186 نفر در سوانح ناشی از کار مجروح و مصدوم شده اند که از نظر جنسیت 183 نفر آنها مرد و 3 نفر نیز زن بوده اند.
وی گفت: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری همچون سکته قلبی جان خود را از دست داده اند سپس دچار سانحه کار شده که این موضوع در معاینات پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را عامل بروز حوادث کار عنوان کرد و افزود: باید نسبت به رعایت نکات ایمنی توجه جدی صورت گیرد تا این حوادث کاهش یابد.

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: