نسخه چاپی

آسمان 4 نقطه كشور برفی می شود

كارشناس سازمان هواشناسی گفت: از روز سه شنبه شاهد بارش برف در 4 نقطه كشور خواهیم بود.

به گزارش نما به نقل از میزان: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از روز سه شنبه شاهد بارش برف در 4 نقطه کشور خواهیم بود.

امیر سرکرده با بیان اینکه هوا رنگ و بوی پائیزی به خود گرفته است، گفت: هوای سرد در بیشتر مناطق کشور حاکم شده است به طوری که امروز صبح دما در خیرآباد زنجان به منفی چهار درجه رسید. سراب، آوج، تکاب،قزوین و فریمان نیز دمای منفی 2 درجه را تجربه کردند.

وی ادامه داد: بارش ها امروز در استان گیلان، غرب استان مازندران، برخی نقاط اردبیل و ارتفاعات آذربایجان به صورت پراکنده ادامه دارد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی امروز در ارتفاعات استان لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و استان کرمان احتمال بارش پراکنده وجود دارد.

سرکرده افزود: از فردا با ورود هوای سرد و عبور امواجی که روی شمال کشور است، بارش ها در غرب مازندران، گیلان و اردبیل تشدید می شود. روزهای سه شنبه و چهارشنبه با گسترش دامنه فعالیت این سامانه در سواحل دریای خزر و ارتفاعات شمال غرب و غرب کشور رگبار باران و وزش شدید باد را شاهد خواهیم بود.

به گفته وی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در مناطقی از استان اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی احتمال بارش برف وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما در استان های ساحلی خزر و شمال غرب کشور خبر داد و افزود: دریای خزر در روزهای دوشنبه و سه شنبه متلاطم و مواج خواهد بود.

سرکرده در مورد هوای تهران گفت: تهران امروز صاف تاکمی ابری است اما از اواخر دوشنبه شب و روز سه شنبه در برخی ساعات بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود. حداکثر دمای تهران به 19 درجه بالای صفر می رسد.

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...