نسخه چاپی

یك سوم حامیان ترامپ ربات ها هستند

بررسی ها نشان می دهد یك سوم همه پیام هایی كه در توییتر از حمایت كنندگان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا ارسال می شود توسط ربات ها طراحی شده اند.

به گزارش نما به نقل از فارس: بررسی ها نشان می دهد یک سوم همه پیام هایی که در توییتر از حمایت کنندگان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ارسال می شود توسط ربات ها طراحی شده اند.


تحقیقات دانشگاه آکسفورد نشان می دهد علت پیروز به نظر رسیدن ترامپ پس از برگزاری مناظره اش با کلینتون در ۲۶ سپتامبر در فضای مجازی فعالیت گسترده بات ها یا ربات های پیام نویس در توییتر بوده است.

حمایت کنندگان دونالد ترامپ یا همان ربات های یاد شده در مجموع نزدیک به یک سوم یا ۳۲٫۷ درصد از کل توییت هایی را که در حمایت از ترامپ در توییتر ارسال شده بود طراحی و منتشر نموده بودند و ارسال این پیام ها تا چهار روز ادامه یافت. تعداد پیام های ارسالی این ربات ها در مجموع ۵۷۶۱۷۸ مورد برآورد می شود.

البته هیلاری کلینتون هم از بات برای ارسال پیام در توییتر استفاده می کند، اما تعداد کل پیام های ارسالی در حمایت از وی در توییتر ۱۳۶۶۳۹ مورد بوده است. بنابراین در مقام مقایسه ترامپ دست به خلافکاری های بیشتری برای ایجاد جوی مثبت در دفاع از خود در فضای مجازی زده است.

البته شناسایی این بات ها کار آسانی نبوده و بررسی ها ثابت کرده آنها عمدتا انبوهی از هشتگ ها را در حمایت از یک کاندیدای خاص ارسال کرده اند. استفاده از انبوه هشتگ ها معمولا نشانه ای از مدیریت حساب های توییتری توسط بات ها و نه انسان ها تلقی می شود.

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: