نسخه چاپی

مخازن زباله از خیابان‌های تهران جمع‌آوری می‌شوند

به گزارش نما - میزان نوشت: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: با رسیدن به عدد 25 درصد تفکیک از مبدا تا پایان سال جاری مخازن پسماند در معابر عمومی جمع آوری می شوند.

حسین جعفری در خصوص کاهش هزینه ها با اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا بعد از گذشته 2 سال گفت: در گذشته تفکیک از مبدا 4 درصد بود اما در حال حاضر به عدد 19 درصد رسیده ایم که رقم بسیار خوبی است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه این درصد توسط خودروهای ملودی دار و غرف بازیافت به دست آمده است، ادامه داد: همچنین انعقاد قرارداد با مراکز تجاری، اداری، درمانی و آموزشی نیز برای اجرای بهتر این طرح کمک کننده بوده اند تا پسماندهای خشک ارزشمند جمع آوری شوند.

وی با اشاره به اینکه می شود تفکیک پسماند از مبدا تا 30 درصد نیز محقق شود، افزود: البته برابر مصوبه شورای شهر باید تا پایان سال 95 عدد 25 درصد تفکیک را محقق کنیم که امیدواریم با برنامه های پیش رو که در شهریورماه و در مهرماه اجرایی شده، به این موضوع دست یابیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در خصوص شهرک های مسکونی یادآور شد: برای زیربار بردن شهرک های مسکونی در سطح شهر تهران در این طرح در فاز اول شهرک های مسکونی محصور مدنظر است. با استقرار مخازن خشک و تر در این شهرک ها بی شک در رسیدن به عدد مدنظر گام بزرگی برداشته می شود.

جعفری با تاکید بر اینکه دراین راستا مخازن داخل معابر جمع آوری شده و مخازن تر و خشک در اختیار مجتمع های مسکونی در شهرک ها قرار می گیرند، خاطر نشان کرد: این در حالیست که همزمان نیز آموزش و تبلیغات لازم و همچنین اطلاع رسانی ها انجام می شود. معتقدیم با حذف کتفی ها در شهرک ها و بالابردن تفکیک از مبدا، می توانیم به درصد اصلی و کلی دست یابیم.

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: