نسخه چاپی

درخواست مدیریت بحران از مجلس

رئیس سازمان مدیریت بحران كشور از نمایندگان مجلس خواست كه مراحل بازنگری و تصویب نهایی قانون جدید مدیریت بحران را پیگیری كنند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در حاشیه اجلاس مدیران کل بحران استان های سراسر کشور که پیش از ظهر امروز در سازمان مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران گفت: چنین جلساتی در بازه‌های زمانی مختلف و به منظور هماهنگی بیشتر میان مدیران کل بحران استان ها برگزار می شود و در آن برای حل مشکلات و نیازهای هر استان نیز هماهنگی‌های لازم انجام می شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در پاسخ به سوال ایسنا درباره ناوگان امداد و نجات هوایی در کشور اظهار کرد: مستحضر هستید که در تمام نقاط و ساعات نمی توان از بالگرد برای امدادرسانی استفاده کرد؛ اما ناوگان حمل و نقل هوایی در امداد و نجات سهم قابل توجهی داشته و خوشبختانه در دولت تدبیر و امید به آن توجهی ویژه شده به طوری که شش دستگاه بالگرد جدید امدادی به این ناوگان اضافه شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در پاسخ به سوالی دیگر درباره اینکه خطرات طبیعی چون زلزله، سیل، خشکسالی و ریزگردها را می‌توان جزء مهمترین مخاطرات طبیعی دانست که کشورمان با آن روبرو است، تأکید کرد: باید برای آن برنامه‌ریزی انجام شود که از این میان 2 درصد از اعتبارات کشور صرف اقدامات مقابله ای شود.

نجار در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی درباره وظایف سازمان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نیز گفت: سازمان پدافند غیرعامل آمادگی کشور و دستگاه ها را در برابر تهدیدات دشمن و همچنین مسائل هسته ای افزایش می دهد و این در حالیست که سازمان مدیریت بحران در حوزه حوادث و مخاطرات طبیعی مسئولیت دارد.

وی گفت: در قانون فعلی مدیریت بحران ابهاماتی در قانون فعلی وجود دارد که در مجلس مورد بازنگری قرار گرفته و ما از نمایندگان مجلس می‌خواهیم مراحل بازنگری و تصویب نهایی قانون جدید مدیریت بحران را پیگیری کنند.

نجار در باره وضعیت آلودگی هوا اظهار کرد: در موضوع آلودگی هوا سازمان مدیریت بحران وظیفه مستقیمی ندارد و دیگر سازمان‌ها متولی آن هستند و در صورت نیاز اگر از ما کمک بخواهند انجام خواهیم داد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره اقدامات مدیریت بحران برای راهپیمایی اربعین نیز گفت: امروز در مصاحبه ای این موضوع را اعلام کردم و سازمان مدیریت بحران گرچه مسئولیت مستقیمی در این زمینه ندارد اما از استانهای مرزی خواستیم که آمادگی خود را ارتقاء داده و در آماده باش باشند تا در صورت بروز حوادث طبیعی احتمالی، در سریعترین زمان وارد عمل شود.

۱۳۹۵/۸/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: