نسخه چاپی

اژه‌ای: دولت هیچ گزارشی از نجومی‌بگیران نداد

سخنگوی قوه قضاییه گفت: مدتی قبل دولت به قوه قضائیه اعلام كرد كه در بحث پیگیری حقوق‌های نجومی در حال انجام بررسی‌های لازم است و قوه قضائیه نیز منتظر است تا بررسی‌های دولت در این زمینه تمام شود اما تا به امروز از ناحیه دولت به قوه قضائیه موردی در خصوص حقوق‌های نجومی ارجاع نشده است.

به گزارش نما، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در صد و چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام اربعین گفت:‌ آنچه در هفته‌های اخیر در آمریکا رخ داده پرده‌‌ای از واقعیت‌های شیطان بزرگ را با زبان خود مسئولان آمریکا عقب زده و آنچه در زبان دو کاندید آمریکا منعکس شد حقیقتا برای هر فردی که آمریکا را حلال مشکلات خود می‌داند خجالت‌آور خواهد بود.

محسنی‌اژه‌ای در ادامه با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع) «اگر فرد نیازمندی از ناتوان دیگری کمک بخواهد سفاهت است»، گفت: اگر کسی بخواهد از این کشور با این ادبیات کمک گیرد از سفاهت نیز بالاتر خواهد بود که امیدواریم حقایق برملا شده از آمریکا طی این مدت درس عبرتی برای همگان باشد.

وی در رابطه با حقوق‌های نجومی بیان کرد:‌ موضوع حقوق‌های نجومی بحثی است که چند ماهی است از طرح آن گذشته و مردم به حق انتظار دارند تا دولت، مجلس و قوه قضائیه اقدامات شایسته‌ای در این زمینه انجام دهند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: اگر در این رابطه جرمی انجام شده قوه قضائیه باید وارد شود و دولت نیز به سهم خود آن را پیگیری کند.

سخنگوی قوه قضائیه در همین راستا مطرح کرد:‌ مدتی قبل دولت به قوه قضائیه اعلام کرد که در بحث پیگیری حقوق‌های نجومی در حال انجام بررسی‌های لازم است و قوه قضائیه نیز منتظر است تا بررسی‌های دولت در این زمینه تمام شود اما آنچه مسلم است این است که تا به امروز از ناحیه دولت به قوه قضائیه موردی در خصوص حقوق‌های نجومی ارجاع نشده است.

اژه‌ای اظهار داشت: دیوان محاسبات نیز در خصوص پیگیری حقوق‌های نجومی وارد عمل شده و بر حسب وظیفه خود گزارشی به مجلس ارائه داده است.

منبع: فارس

۱۳۹۵/۸/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: