نسخه چاپی

اژه‌ای: از اعتراض به حكم مرتضوی اطلاعی ندارم

سخنگوی قوه قضاییه گفت:‌اطلاعی ندارم كه نسبت به حكم مرتضوی اعتراضی شده یا نه اما هنوز از فرصت ۲۰ روزه برای اعتراض چند روزی باقی مانده است.

به گزارش نما، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه صدوچهارمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه آیا طرفین پرونده تأمین اجتماعی نسبت به حکم صادره برای مرتضوی اعتراضی کردند یا خیر، گفت: اطلاعی ندارم که اعتراض کردند یا نه. البته هنوز 20 روز فرصت قانونی‌شان برای اعتراض تمام نشده و قطعاً اعتراض می‌کنند.

خبرنگار دیگری گفت که وکیل بابک زنجانی اظهار داشته که برخی شرکای وی حاضر به پرداخت بدهی بودند اما بانک مرکزی گفته باید با شرکت نفت صحبت کند که اژه‌ای گفت نزدیک به 2 ماه پیش چنین اتفاقی افتاد که چنین ادعایی کردند که یکی از بانک‌های خارجی حاضر شده ضمانت بدهد.

وی افزود: هیأتی اعزام شد و خود من اصرار کردم که وکیل متهم هم همراه‌شان برود اما این سفر هیچ نتیجه‌ای نداشت و آن افراد حاضر به گذاشتن ضمانت نشدند چرا که آن بانک گفته بود فلان قدر پول نقد بدهید تا من ضمانت بدهم ما هم گفتیم اگر پول نقدی بود که بدهی‌ها پرداخت می‌شد.

اژه‌ای گفت: اینکه بانک مرکزی گفته باید با شرکت نفت صحبت شود درست است اگر قرار است بدهی پرداخت شود یا وثقه‌ای گذاشته شود باید به وزارت نفت یا دستگاه قضایی مراجعه کند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: تا این لحظه وثیقه لازم برای بابک زنجانی ارائه نشده است.

منبع: فارس
0

۱۳۹۵/۸/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: