نسخه چاپی

ایران مراسم برترین‌های آسیا را تحریم كرد

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در نامه‌ای به شیخ سلمان ضمن اشاره به دستاوردهای فدراسیون فوتبال ایران در سال 2016 نسبت به لیست منتشرشده نامزدهای جوایز سالیانه كنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض خود را اعلام كرد.

به گزارش نما، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در نامه ای به شیخ سلمان ضمن اشاره به دستاوردهای فدراسیون فوتبال ایران در سال 2016 نسبت به لیست منتشرشده نامزدهای جوایز سالیانه کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض خود را اعلام کرد.

مهدی تاج در ابتدای نامه خود به شیخ سلمان – رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا آورده است: با توجه به اینکه مراسم جوایز سالیانه 2016 روز 1 دسامبر 2016 به میزبانی ابوظبی برگزار می‌شود و به دنبال آن لیست نامزدهای دریافت جوایز منتشر شده است، متوجه شدیم که فدراسیون فوتبال ایران هیچ گزینه‌ای در هیچ یک از لیست‌های منتشر شده ندارد.

جا دارد تا به برخی از دستاوردهای کسب شده توسط فدراسیون فوتبال ایران طی سال 2016 اشاره کنم:

- کسب مدال برنز رقابت‌های جام جهانی 2016 فوتسال به میزبانی کلمبیا

- دریافت جایزه سومین بازیکن برتر رقابت‌های جام جهانی 2016 فوتسال به میزبانی کلمبیا

- کسب عنوان سوم رقابت‌های قهرمانی زیر 19 سال آسیا 2016 به میزبانی بحرین و صعود تیم ملی جوانان ایران به رقابت‌های جام جهانی زیر 20 سال 2017 پس از 16 سال

- کسب عنوان دوم رقابت‌های قهرمانی زیر 16 سال آسیا 2016 به میزبانی هند و صعود ملی پوشان نوجوان ایران به جام جهانی زیر 17 سال 2017

- کسب عنوان دوم رقابت‌های جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی 2016 به میزبانی امارات

- قضاوت داوران ایرانی در دیدار نهایی رقابتهای المپیک 2016 ریو

- تیم ملی فوتبال ایران عملکرد بسیار خوبی طی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 داشته و هم اکنون نیز به عنوان تیم اول در صدر جدول گروه خود ایستاده است.

- صعود مقتدرانه تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران در آخرین رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال و قرارگیری در جایگاه 27 جهان و حفظ جایگاه اول آسیا

- انجام برنامه‌های توسعه‌ای و فعالیت‌های فوتبال پایه که فدراسیون فوتبال ایران همواره در این بخش به عنوان بهترین سطح شناخته شده است.

- برگزاری دوره‌های مختلف و انجام فعالیت‌های فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران همیشه نام این فدراسیون را در لیست نامزدهای دریافت جایزه قرار می‌داده است.

- بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در لیگ‌های اروپایی و حتی لیگ قهرمانان اروپا عملکرد چشمگیری داشته اند.

- تیم‌های ملی فوتسال بانوان و آقایان ایران در سال های 2015 و 2016 عناوین قهرمانی آسیا را کسب کرده اند.

مهدی تاج در ادامه خاطرنشان کرد: لازم به توضیح است که فدراسیون فوتبال ایران تا کنون چنین موفقیت‌هایی را همزمان در بخش‌های مختلف و در یک سال کسب نکرده است.

وی گفت: بدین ترتیب با توجه به دستاوردهایی که در بالا به آن ذکر شده و نشان از برتری فدراسیون فوتبال و نام کشور ایران در سطح آسیا است، بسیار ناامیدکننده بود که در هیچ یک از لیست کاندیداهای دریافت جوایز سالیانه کنفدراسیون فوتبال آسیا، گزینه‌ای از این فدراسیون وجود نداشت و این موضوع باعث شد که فدراسیون فوتبال ایران مورد اعتراض رسانه‌ها و مردم قرار گیرد، چرا که برای مردم ایران بسیار عجیب بود.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان نامه ضمن قدردانی از توجه و همکاری AFC، خطاب به شیخ سلمان نوشت: از این رو، با تمام احترامی که به کنفدراسیون فوتبال آسیا و شخص شما دارم، با کسب اجازه از شما هیچ یک از نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران و همچنین خودم در مراسم جوایز سالیانه AFC که در ابوظبی برگزار می شود، حضور نخواهیم داشت.
منبع: فدراسیون فوتبال

۱۳۹۵/۸/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: