نسخه چاپی

جهش قیمت لبنیات

قیمت انواع محصولات لبنی در بازار درحالی افزایش قیمت را تجربه می‌كند كه هیچ‌گونه اطلاع قبلی برای این افزایش قیمت در روزهای اخیر اعلام نشده است.

به گزارش نما، بازار برخی از لبنیات موجود در بازار مدتی است که با افزایش قیمت نسبی درحالی به کار خود ادامه می‌دهد که در برخی محصولات چون دوغ افزایش قیمت تا 500 تومان دیده می‌شود.

همچنین این افزایش قیمت در انواع شیربطری بین 150 تا 200 و شیرهای نایلونی 100 تومان در حالی است که هیچ‌گونه افزایش قیمتی از سوی رسانه ها برای قیمت شیر اعلام نشده است.

لازم به‌ذکر است که این افزایش قیمت در دیگر محصولات لبنی از جمله ماست های کم‌چرب و پرچرب بین 200 تا 400 تومان، کره‌های گیاهی و حیوانی بین 100 تا 200 تومان و پنیرهای کم‌چرب و پرچرب بین 150 تا 250 تومان به چشم می‌خورد.

یکی از فروشندگان محصولات لبنی در خصوص افزایش قیمت انواع لبنیات در بازار به خبرنگار میزان گفت: با این که توقع افزایش قیمت محصولات لبنی نبود اما این افزایش در بیشتر محصولات لبنی از جمله شیر، دوغ، ماست، کره، پنیر در اکثر برندهای موجود در بازار دیده می‌شود.

وی افزود: در بین محصولات لبنی قیمت دوغ بیشترین افزایش قیمت را داشته و در برخی از مارک‌ها بین 300 تا 500 تومان دیده می‌شود.

درحالی افزایش قیمت در اکثر محصولات لبنی به چشم می‌خورد که علی رجبی رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات در اوایل سال جاری در گفت‌وگ با میزان احتمال افزایش قیمت لبنیات را بسیار کم دانست وگفت: اگر قیمت ها افزایش پیدا کند در حد یک تا دو درصد خواهد بود و افزایش چشمگیر قیمت بعید است.

رجبی با اشاره به ثبات قیمت حامل های انرژی و قیمت مواد اولیه و قیمت ارز این پیش‌بینی را کرده بود اما اعلام کرد، با توجه به افزایش حقوق و دستمزد کارگران، شاید قیمت لبنیات اندکی افزایش پیدا کند که با توجه به اینکه بازار کشش ندارد این موضوع منتفی می شود.

با این تفاسیر افزایش قیمت محصولات لبنی در بازار درحالی رخ داده است که هیچ‌گونه اطلاع قبلی در این رابطه به مردم داده نشده و حال باید دید دلیل این افزایش قیمت در بازار چه بوده است.
منبع: میزان

۱۳۹۵/۸/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...