نسخه چاپی

سلیمی در گفتگو با نما:

به دانشجویان بورسیه ای ظلم شده است/ وضعیت دانشجویان بورسیه ای تا كنون از سوی وزارت علوم تعیین تكلیف نشده است/ وزرات علوم مسئول برخورد با خاطیان در موضوع داشنجویان بورسیه ای شد

عکس خبري -به دانشجويان بورسيه اي ظلم شده است/ وضعيت دانشجويان بورسيه اي تا کنون از سوي وزارت علوم تعيين تکليف نشده است/ وزرات علوم مسئول برخورد با خاطيان در موضوع داشنجويان بورسيه اي شد

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: علی رغم زمان گذشته از موضوع دانشجویان بورسیه ای هنوز وضعیت این دانشجویان از سوی وزارت علوم مشخص نشده و به تعبیر مقام معظم رهبری در بحث دانشجویان بورسیه‎ای ظلم به نظام و خانواده و بخش‏های علمی شده است.

حجت الاسلام علی‌رضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با نما، در تشریح جزییات جلسه امروز کمیسیون گفت: عصر امروز اعضای کمیسیون آموش و تحقیقات مجلس بحث گزارش تحقیق و تفحص از دانشجویان بورسیه را در دستور کار خود قرار دادند.
این نماینده مجلس در ادامه افزود: با رأی گیر نمایندگان و علل قصور از سوی مسئولان وزارت علوم در بررسی وضعیت دانشجویان بورسیه ای این مسأله بصورت ویژه در وزارت علوم پیگیری و با متخلفین برخورد قانون شود.
سلیمی با تأکید بر این مطلب که در کشور در خصوص برخورد با دانشجویان بورسیه ای ظلمی واقع شده است، گفت: علی رغم زمان گذشته از موضوع دانشجویان بورسیه ای هنوز وضعیت این دانشجویان از سوی وزارت علوم مشخص نشده و به تعبیر مقام معظم رهبری در بحث دانشجویان بورسیه‎ای ظلم به نظام و خانواده و بخش‏های علمی شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: پس از قرائت گزارش اعضای کمیته تحقیق و تفحص در صحن کمیسیون اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رای گیری به این نتیجه رسیدند که گزارش کمیته تحقیق تفحص بجای قرائت در صحن علنی مستقیم به وزارت علوم ارجاع شود.
نماینده مرم سمیرم در خانه ملت اذعان کرد: برای اجرای گزارش کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس از سوی مسئولان وزارت علوم قرار بر این شد تا یک نفر از اعضای کمیسیون در وزرات علوم حضور یابد و بر اجرای گزارش کمیسیون نظارت دقیق داشته باشد.
وی بررسی قانون بکارگیری نیروهای سازمان فنی حرفه ای را از دیگر مواردی دانست که در دستور کار امروز اعضای کمیسیون قرار گرفت.
وی ادامه داد: علی رغم این که قانون بکارگیری نیروهای سازمان فنی و حرفه‏ای در سال 91 تصویب شده اما این قانون تا به امروزبصورت ناقص از سوی مسئولان اجرایی اجرا شده است.
سلیمی اظهار داشت: در کمیسیون اعضا به این نتیجه رسیدند که کمیته فنی حرفه‎ای مجلس این کمیسیون موضوع را پیگیری کند و نتیجه را ظرف دو هفته در صحن کمیسیون قرائت شود.

۱۳۹۵/۸/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: