نسخه چاپی

بازگشت روحانی به تهران

حسن روحانی كه صبح روز یكشنبه به منظور افتتاح چندین طرح بزرگ عمرانی از طریق فرودگاه بین المللی اهواز وارد استان خوزستان شده بود یكشنبه شب از طریق فرودگاه آبادان به تهران بازگشت.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، روحانی در این سفر چند طرح بزرگ اقتصادی از جمله بهره برداری از سه گام در میادین نفتی یادآوران، یاران شمالی و آزادگان شمالی در غرب کارون به ظرفیت استخراج 200 هزار بشکه در روز ، مرکز CTC راه آهن تهران اهواز با حجم سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریال، طرح آبرسانی به دشت آزادگان، هویزه ، رفیع ، شرق اهواز در قالب طرح آبرسانی غدیر و پایانه مرزی شلمچه با حجم سرمایه گذاری 276 میلیارد ریال را افتتاح کرد.

روحانی ضمن بازدید از پایانه مرزی شلمچه و نیاز دیدار با چندین موکب دار مستقر در شلمچه زائران عتبات عالیات را در ذاین مرز بدرقه کرد.

وزرای کشور، راه و شهرسازی، نفت و نیرو در این سفر رئیس جمهوری را همراهی کردند.

رئیس جمهوری در فرودگاه اهواز در جمع مدیران و مسئولان خوزستان گفت: این دومین بار است که به خوزستان سفر می کنم و در این سفر به دنبال بررسی پروژه های اجرایی شده و میزان محقق شدن طرح های سفر اول به این استان هستم.

وی افزود: در این سفر به بدرقه کاروان عظیم حسینی در شلمچه خواهیم رفت و افتتاح پایانه مرزی این پایانه در دستور کار قرار دارد.

روحانی ادامه داد: همچنین توجه به مساله آب خوزستان که بسیار اهمیت ویژه ای دارد در دستور کار است و پروژه های آب شرق اهواز و دشت آزادگان، و نیز سیستم کنترل جدید راه آهن جنوب مورد بهره برداری قرار می گیرند.

رئیس جمهوری گفت: مهمترین کارهای نفتی در خوزستان یعنی طرح های یادآوران، آزادگان و یاوران مورد بهره برداری قرار می گیرند و همچنین از بخشی از طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی خوزستان که بیش از 200 هزار هکتار آن عملیاتی شده دیدن می کنیم.

روحانی نخستین سفر خود را به خوزستان در تاریخ 25 دی 1392در قالب نخستین سفر استانی دولت یازدهم انجام داد.

۱۳۹۵/۸/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: