نسخه چاپی

گروگانگیر خوزستانی دستگیر شد

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خوزستان از دستگیری فردی كه روز جمعه اقدام به گروگانگیری در شهر ملاثانی در این استان كرده بود، خبر داد.

به گزارش نما؛ سرهنگ علی قاسم پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: عصر روز جمعه جوانی ۲۴ ساله و معتاد به مواد مخدر با در دست داشتن یک اسلحه گرم اقدام به ورود به یک اتوبوس مسافربری در ملاثانی واقع در شهرستان باوی استان خوزستان کرد و مسافران آن را به گروگان گرفت.

وی افزود: ماموران بلافاصله با اطلاع از این امر به محل اعزام شدند ولی قبل از رسیدن ماموران، وی دو نفر از مسافران را زخمی کرده بود که خوشبختانه زخم آنها چندان جدی نبود و آنها پس به خوبی درمان شدند.

سرهنگ قاسمپور بیان کرد: فرد گروگانگیر که اتفاقا هیچ خواسته مشخصی از نیروی انتظامی نداشت، به نظر می رسد از ماده ای روانگردان استفاده کرده و حالت طبیعی و عادی خود را نداشت ولی این کار وی باعث مسدود شدن جاده اصلی اهواز - شوشتر و ایجاد ترافیک سنگین شده بود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خوزستان بیان کرد: به علت ازدحام بالایی که این حادثه به وجود آورده بود، ماموران دستور داشتند که به منظور حفظ جان گروگان ها و مردمی که در کنار اتوبوس تجمع کرده بودند، درگیری خاصی ایجاد نکنند.

قاسمپور بیان کرد: به همین دلیل بعد از مذاکراتی که از طریق برخی افرادی با فرد گروگانگیر داشتیم به وی یک دستگاه خودرو دادیم تا از محل متواری شود و با این کار موفق شدیم ضمن آزادی گروگان ها، جان مردمی که به علت ازدحام بالا در محل حضور داشتند را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه با وجود متواری شدن فرد گروگانگیر ولی وی در تور اطلاعاتی ماموران ما حضور داشت، بیان کرد: با انجام فعالیت های اطلاعاتی، صبح امروز دوشنبه این فرد دستگیر شد و برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه جمعه فردی که اعتیاد به موادمخدر داشت در یکی از اتوبوس هایی که از اهواز به سمت شوشتر حرکت می کرد به عنوان مسافر ورود پیدا کرد. این فرد بعد از ورود به اتوبوس نیز با سلاحی که در اختیار داشت، هفت نفر از مسافران را به گروگان گرفته و مابقی در ابتدای کار از اتوبوس خارج شدند.

با صعه صدر پلیس و همچنین کمک اهالی این فرد را از اتوبوس خارج شد و در نتیجه گروگان ها بدون اینکه خدشه ای به آنها وارد شود، آزاد شدند. در ابتدای امر گروگان گیری که تیراندازی کرده و مردم قبل از رسیدن پلیس مقاومت کردند، یک مرد و یک زن زخمی شدند.

۱۳۹۵/۸/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: