نسخه چاپی

تركیه: عضویت در اتحادیه اروپا همچنان هدف ماست

سفیر تركیه در اتحادیه اروپا با وجود تهدیدها و انتقادهای فراوانی كه از طرف مقامات اروپایی به این كشور وارد می شود، عضویت در اتحادیه اروپا را همچنان هدف تركیه دانست.

به گزارش نما ، تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "دی ولت" نوشت: مناسبات بین آنکارا و بروکسل بخصوص در سایه تحولات اخیر در ترکیه به سردی گراییده است.

با این همه "سلیم ینل"، سفیر ترکیه در اتحادیه اروپا تاکید می کند که خواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا هیچ تغییری نکرده است.

به این ترتیب دولت ترکیه با وجود انتقادها و تهدیدهای تحریمی که از طرف اتحادیه اروپا علیه این کشور صورت می گیرد همچنان برای عضویت در این اتحادیه تلاش می کند.

ینل در گفتگو با روزنامه آلمانی "دی ولت" تاکید کرد که با وجود لفاظی هایی که ما از طرف برخی مقامات اروپایی می شنویم مذاکرات بین طرفین بدون تغییر ادامه می یابد. عضویت در اتحادیه اروپا همچنان هدف ما است و به آن پایبندیم.

ینل همچنین تاکید کرد که روابط در سطوح بلند پایه بین نمایندگان رسمی ترکیه و اتحادیه اروپا درباره موضوعاتی مانند آزادی ویزا برای شهروندان ترک، مهاجرت و دیگر موضوعات که در علاقه طرفین قرار دارد نیز در پیش گرفته خواهد شد. من همچنان اعتقاد دارم که اتحادیه اروپا هم مانند ما می خواهد این گفتگوها را در پیش گیرد.

با توجه به تنش های روزافزون بین اتحادیه اروپا و ترکیه، "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه تهدید کرد که روند عضویت کشورش در اتحادیه اروپا را به همه پرسی می گذارد.

بسیاری از سیاستمداران اتحادیه اروپا پیش از آن به دلیل بازداشت های گسترده سیاستمداران و روزنامه نگاران مخالف دولت در این کشور توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا و تحریم های اقتصادی علیه این کشور را درخواست کرده بودند.

۱۳۹۵/۸/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: