نسخه چاپی

حضور 16 تیم خارجی در رقابت های مسابقات والیبال جوانان آسیا در ارومیه

مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از حضور 16 تیم خارجی در شانزدهمین دوره مسابقات والیبال جوانان آسیا در ارومیه خبر داد.

به گزارش نمابه نقل از مهر، علی ملااحمدی یکشنبه شب در نشست هماهنگی برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات والیبال جوانان آسیا افزود: با توجه به انصراف مالدیو از شرکت در این دوره از مسابقات، کشورهای جمهوری اسلامی ایران، چین، کره جنوبی، قزاقستان، تاجیکستان، چین تایپه، استرالیا، ازبسکتان، ژاپن، تایلند، سریلانکا، هندوستان، کویت، افغانستان، پاکستان و قطر 16 تیم شرکت کننده در این رقابتها را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه در این دوره از مسابقات سه تیم برتر جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب می کند اظهارداشت: شانزدهمین دوره مسابقات والیبال جوانان آسیا انتخابی جام جهانی با حضور 16 تیم از 6 تا 13 مهرماه سالجاری به میزبانی ارومیه مهد والیبال آسیا برگزار می شود.

در این جلسه در خصوص نحوه برگزاری این مسابقات بحث و تبادل نظر گردید و تصمیماتی بمنظور میزبانی شایسته مسابقات اتخاذ شد.

شهر ارومیه به عنوان مهد والیبال آسیا پیش از این طی سال 89 میزبان مسابقات والیبال کاپ مردان آسیا و مسابقات والیبال دانش آموزان آسیا در سال 90 بوده و هم اکنون به واسطه ایجاد زیرساختهای ورزشی و رفاهی لازم آماده میزبانی از مسابقات والیبال قهرمانی آسیا انتخابی جام جهانی است.

حضور شورانگیز تماشاگران در سالنها، جذابیت و زیبایی مسابقات بین المللی را ارتقا می دهد، استقبال مردم و تماشاگر از مسابقات یکی از فاکتورهای اصلی واگذاری میزبانی به ارومیه بوده که با انجام بازیهای خوب و حرفه ای تماشاگران از دیدن بازیها لذت می برند.

دو سالن مجهز و زیبای سه هزار نفری و شش هزاری نفری برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته شده است که از هر لحاظ دارای استانداردهای لازم هستند.

چهار سالن تمرینی در جریان برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات والیبال جوانان آسیا دراختیار تمیها قرار می گیرد و بر اساس برنامه ریزی مسئولان برگزاری این دوره از مسابقات پیشنهاد معرفی ارومیه به عنوان شهر والیبال آسیا و میزبانی مسابقات جهانی نوجوانان یا جوانان 2015 جهان به فدارسیون جهانی والیبال ارائه می شود.

۱۳۹۱/۶/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...