نسخه چاپی

سرمای زمستانی در راه است

مدیركل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی كشور از كاهش محسوس دما در نیمه شمالی كشور خبر داد و گفت: سرما، بارندگی و برف استانهای شمالی، دامنه‌های البرز و تهران را در برمی‌گیرد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، احد وظیفه درباره آخرین وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: از امروز شنبه 29 آبان ماه تا پایان هفته شاهد نفوذ توده هوای سرد بر روی کشور خواهیم بود که موجب بروز برودت هوا به‌ویژه در نوار شمالی کشور، شمال شرق کشور و سواحل خواهد شد.
وی ادامه داد: در سه روز آینده رگبار، بارش باران و وزش باد شدید موقتی در استانهای ساحلی خزر، اردبیل و دامنه‌های جنوبی البرز رخ خواهد داد که این وضعیت در مناطقی از شمال شرق و مرکز کشور هم ایجاد می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارشهای باران تا پایان هفته در نیمه شمالی کشور باعث کاهش دما خواهد شد و در مناطق سردسیر نیز برف می‌بارد.

وظیفه عنوان کرد: شدت بارشها در 24 ساعت آینده در استان گیلان و مازندران است و احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها برای این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در 72 ساعت آینده مناطق کوهستانی شمال کشور و دامنه‌های جنوبی و شمالی البرز دچار بارش برف، مه آلودگی و لغزندگی شود که از این رو رانندگان باید احتیاط لازم را در عبور و مرور رعایت کنند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه توده گردوخاک به همراه وزش باد موقتی در 48 ساعت آینده در عراق تشکیل خواهد شد، گفت: احتمال داده می‌شود که گردوخاک در دو روز آینده استانهای مرزی غرب کشور ما را در بگیرد و موجب کاهش کیفیت هوا و غبار محلی شود.

وظیفه درباره آخرین وضعیت استان تهران عنوان کرد: وزش باد و بارشهای پراکنده در سه روز آینده تهران را در برمی‌گیرد که این بارشها در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود؛ دمای تهران نیز در 48 ساعت آینده هفت درجه سردتر خواهد شد و در نقاط سردسیر به زیر صفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه نیمه شمالی کشور در روزهای آتی دچار کاهش دما می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ورزقان در استان آذربایجان شرقی با هشت درجه زیر صفر سردترین و راسک در سیستان و بلوچستان با 36 درجه بالای صفر گرمترین نقاط کشور محسوب می‌شوند.

۱۳۹۵/۸/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: