نسخه چاپی

خدمت بی منت در استقبال از زائرین حسینی(ع)

بازگشت زائرین حسینی (ع) آغاز شده ولی موج جدی، در راه است همه به ضعف های راه ها ونبود امكانات حداقلی اشراف داریم اما الان وقت انتقاد نیست. آستین ها را باید بالا زد وبه استقبال زوار الحسین (ع) شتافت وبی منت به همه این عزیزان خدمت كرد .

به گزارش نما به نقل از تسنیم، متن یادداشت محمد امین توکلی زاده با عنوان «خدمت بی منت در استقبال از زائرین حسینی علیه السلام به شرح ذیل است:

اگر همه باهم بسیج بشویم می توانیم این حماسه ماندگار را با خدمت بی منت تبدیل به فصل جدید والگویی از مدیریت جهادی بنماییم .
زائرین عزیز حسینی به وطن باز می گردند. البته بازگشت آغاز شده ولی موج جدی، در راه است همه به ضعف های راه ها ونبود امکانات حداقلی اشراف داریم اما الان وقت انتقاد نیست آستین ها را باید بالا زد وبه استقبال زوار الحسین شتافت وبی منت به همه این عزیزان خدمت کرد .
به تدبیر تولیت آستان قدس و به همت حاج حسین یکتا مسول ستاد اربعین آستان قدس یکی از بزرگترین موکب های خدماتی در مهران ایجاد شده شهرداری تهران هم درمنطقه فعال شده هلال احمر ونیروی انتظامی وهمه نهادها ومسولین محلی چند ماه است بدور از خانواده در بیابان های اطراف مرز در حال خدمت هستند تمام بضاعت خود را پای کار آورده اند اما جمعیتی که در راه است بسیار بسیار فراوان تر این تجهیزات وامکانات است یک عزم ملی را مطالبه می کند موکب آستان قدس رضوی صد هزار پرس غذا تهیه می کند ولی در عرض دو روز قرار است بیش یک میلیون زائرین تشریف بیاورند.
هوا سرد شده تن های خسته زوار پس از چند روز پیاده روی رنجور وکم تحمل شده مقررات امنیتی به درستی ایجاب می کند ورود جمعیت کنترل شود ترافیک از شهر بدره آغاز می شود قریب به 15 کیلومتر زائرین در آن طرف مرز باید پیاده روی کنند بعضا در تاریکی شب باید از دل بیابان ها بیایند وکنترل در مرز عراق وایران حداقل 5 ساعت وقت می گیرد وبعد از مرز در درون وطن خودمان هم ترافیک تا مهران بیداد می کند لذا دوباره پیاده روی شک می گیرد واین بار بدون موکب ها وفضای شوق زیارت لذا کار سخت می شود وهله چیزی بهم می ریزد افراد مسن وبیمار کودکان اولین گروهی هستند که در معرض خطر قرار می گیرند .
هنوز با این بحران دو روز فاصله داریم ولی می توانیم تمام همت خود را صرف خدمت بی منت به این محترم ترین وشریف ترین انسانهایی روی زمین کنیم.
نیروهایی لب مرز چند ماه است استراحت نکرده اند پس باید نیروی جدید با شیفت بندی مناسب اعزام شود تا تنش ها به حداقل کاهش یابد سرویس های بهداشتی پیش ساخته باید به تعداد زیاد در محل مستقر شوند بیمارستان صحرایی وآشپز خانه های صحرایی هم مورد نیاز است.
پتو وسایل گرمایش وآب معدنی از جمله نیاز های اولیه به حساب می آید ومهم تر از همه حمل ونقل سریع ومنظم زوار است که نیاز به مدیریتی جامع وکامل دارد والا اگر توقف ها چند ساعت بیشتر شود ودوباره تراکم جمعیت شکل بگیرد همه چیز خراب خواهد شد.
سعی باید کرد از عراق ودر شهرهای کربلا ونجف زائرین را به سمت چزابه وشلمچه راهنمایی کرد ودر این دو مرز هم باید همان تمهیدات گفته شده برای مهران تدارک دیده شود توزیع جمعیت اهمیت حیاتی دارد به ویژه نیاز است قطار های زیادی از همین الان در خرمشهر مستقر شوند تا زائرین محترم را به مقصد برسانند اصل را باید بر پیشگیری تراکم جمعیت گذاشت و حرکت های مردمی مانند عراق والبته با همکاری همه دستگاه ها ونهادها.
ان شالله اگر همت کنیم همه ما نزد امام حسین وزائران ایشان رو سفید خواهیم شد واگرغفلت کنیم پاسخی نخواهیم داشت .

۱۳۹۵/۹/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...