نسخه چاپی

قطع خطوط كمك‌رسانی به داعش در تلعفر

سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق اعلام كرد: نیروهای بسیج مردمی بیشتر خطوط كمك‌رسانی به داعش در تلعفر را بسته‌اند و طرح راهبردی متفاوتی برای حمله به مركز تلعفر تدوین شده است.

به گزارش نما؛ «یوسف الکلابی»، سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد در خصوص عملیات پیروزمندانه بسیج مردمی در آزادسازی فرودگاه تلعفر اظهار داشت: نیروهای بسیج مردمی با آزادسازی فرودگاه تلعفر به وسعت 16 تا 18 کیلومتر مربع در عملیاتی چند ساعته ضربه شدیدی به داعش زدند.

وی با بیان اینکه بسیج مردمی مهمترین و بیشترین خطوط کمک رسانی به تلعفر را مسدود کرده افزود: نیروهای بسیج مردمی از ابتدای استقرار خود در محور غربی عملیات موصل مساحتی بالغ بر 207 کیلومتر مربع از این جبهه را آزاد کردند.

سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق درباره آزادسازی مرکز تلعفر در غرب موصل گفت: فرماندهی بسیج مردمی طرح راهبردی جدیدی را متناسب با میزان حضور غیرنظامیان حاضر در این منطقه که داعش آنها را سپر انسانی خود گرفته وضع کرده اند علاوه بر اینکه آمادگی های نظامی فشرده ای برای آغاز نبرد در تلعفر جریان دارد.

به گزرش فارس،نیروهای بسیج مردمی عراق چهارشنبه گذشته موفق شدند فرودگاه نظامی تلعفر را که 9 کیلومتر با مرکز شهر تلعفر فاصله دارد، آزاد کنند.

مأموریت آزادسازی تلعفر در غرب موصل به نیروهای داوطلب مردمی عراق واگذار شده است.

شهر تلعفر که در سال 2014 به اشغال گروه تروریستی داعش در آمده است، 65 کیلومتر با مرکز موصل فاصله دارد.

این شهر پایگاه مهم داعش و راهی برای عبور تروریست‌ها از سوریه به موصل و بالعکس است و از این مسیر همه کمک‌های لجستیک برای داعش فرستاده می‌شود.

۱۳۹۵/۹/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...