نسخه چاپی

خاطرات سفیر روس از شنا كردن زیر باران گلوله!

سفیر روسیه در دمشق، خاطراتی از كار و فعالیت‌ روزمره در مقر سفارتخانه‌ای را بیان كرد كه هر از گاهی از سوی تروریست‌ها گلوله باران می‌شود.

به گزارش نما به نقل از العالم، الکساندر کینشک گفت: سه شنبه 22 نوامبر 2016 همزمان با سفر دیمیتری راگازین معاون نخست وزیر روسیه به دمشق، یک گلوله خمپاره 120 میلیمتری به چند متری موانع اطراف سفارت اصابت کرد. روز قبل از آن نیز چهار خمپاره به اطراف سفارت برخورد کرده بود.

روسیا الیوم به نقل از کینشک نوشت: شرایط واقعا دشوار می باشد، ما تقریبا در خط مقدم جبهه هستیم. تروریست ها مقر سفارت را که در منطقه المزرعه دمشق قرار دارد، از مواضع خود در محله جوبر که حدود 1500 متری المزرعه قرار دارد، گلوله باران می کنند.

کینشک ادامه داد: تروریست ها از 4 سال قبل، بر جوبر سیطره دارند و به همین دلیل سفارت روسیه همواره در تیررس آنان قرار دارد.

جنگ سوریه قواعد خود را بر سفارت روسیه هم تحمیل کرده است، ساختمان سفارت با بلوک های عظیم سیمانی احاطه شده و محوطه سفارت با راهروهای باریکی از بشکه و گونی های پر از شن تقسیم بندی شده و پنجره های آن با صفحه های فلزی پوشانده شده است.

تدابیر حفاظت از سفارت شدت یافته و مدرسه نزدیک آن به مقر یگان ویژه حفاظت دائمی از سفارت تبدیل شده است.

سفیر روسیه افزود: در سفارت فقط دیپلمات هایی حضور دارند که از همه پایدارترند، آنان زندگی خود را وقف کارشان کرده اند، ده ها دیپلمات که در سفارت مانده اند به طور خستگی ناپذیر از منافع کشورشان نه فقط در سوریه، بلکه در تمام جهان دفاع می کنند.

وی تصریح کرد: وزارت امور خارجه روسیه هر کاری برای تشویق دیپلمات هایش در سوریه انجام می دهد، مثلا آشپز ویژۀ روسی به دمشق آورده که برای دیپلمات های روس که اعضای خانواده شان به وطن بازگشته اند، غذاهای خوشمزه می پزد! همچنین استخر سفارت باز است، اما مجبور شده اند آن را با سقف و دیوارهای فلزی بپوشانند و اکنون دیپلمات های روس به شوخی به هم می گویند: با این کار، استخر که فقط در تابستان باز بود اکنون در تمام سال فعال است.

۱۳۹۵/۹/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...