نسخه چاپی

نادری، در گفت‎وگو نما:

دولت به دنبال برداشت بودجه كل كشور از جیب مردم است/ بهبود وضعیت اشتغال و معیشت مردم تنها یك شعار انتخاباتی است

عکس خبري -دولت به دنبال برداشت بودجه کل کشور از جيب مردم است/ بهبود وضعيت اشتغال و معيشت مردم تنها يک شعار انتخاباتي است

عضو كمیسیون تلفیق مجلس گفت: باتوجه به این كه بودجه كل كشور باید بر اساس برنامه بودجه تدوین شود اما از آنجایی كه روحانی تمام اقدامات خود را بدون برنامه انجام می‏دهد در تدوین لایحه بودجه سال 96 كل كشور قطعا به برنامه ششم توسعه بودجه توجه نكرده است.

شهاب نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایت در گفتگو با نما، در خصوص افزایش قیمت دلار در بازارهای جهانی، گفت: از آنجایی که در سالهای گذشته بودجه بر اساس قیمت نفت از سوی دولت‎ها تدوین می‎شده است اما با توجه به تصویب برنامه ششم توسعه بودجه کشور بر اساس نفت بسته نمی‎شود و نفت از بودجه خارج شده است.
وی با بیان این مطلب که اعضای عضو کمیسیون تلفیق مجلس پایه بودجه را مالیات در نظر گرفته‏اند، اظهار داشت: قرار دادن بودجه بر پایه مالیات به معنای این است که دولت به دنبال این است که بودجه کل کشور را از جیب مردم برداشت کند.
نادری در ادامه به وضعیت نامعلوم برجام اشاره و اذعان داشت: رئیس دولت تدبیر و امید باید مشخص کند که برجام را می‏خواهد به چه سمتی هدایت کند.
نماینده مردم پاوه در خانه ملت بیان داشت: دولت باید به مردم در خصوص برجام بگوید که این همه رفت و آمدها و برگزاری مهمانی‎های گران قیمت نتیجه‏اش چه شده است.
این عضو فراکسیون اهل سنت مجلس در ادامه به شعار انتخاباتی روحانی در خصوص افزایش قدرت خرید مردم اشاره و بیان داشت: دولت همین مردم را برای خود حفظ کند کار بزرگی کرده است نمی‎خواهد قدرت خرید مردم را بالابرد.
این منتقد دولت در خانه ملت ادامه داد: دولت یازدهم دولت شعار گرا است.
وی یادآور شد: معتقدم کلیدی را که روحانی که در زمان انتخابات با خود همراه داشت و آن را به مردم نشاده داد تنها راه قفل کردن کارخانجات و واحدهای صنعتی و از کار افتادن سانترفیوژها را بخوبی اجرایی کرد.

نادری در ادامه به بازدید خود از یک واحد صنعتی در پاوه اشاره و اذعان داشت: در این واحد صنعتی که در گذشته چهارصد نیرو فعال کار داشته است در حال حاضر با صد کارگر به فعالیت خود ادامه می‎دهد و فعالیت کارخانه ها با این وضعیت نشان از عمل کردن روحانی به شعارهایش است.
نماینده مردم پاوه در خانه ملت در ادامه به حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور اشاره و اذعان داشت: از آنجایی که سفرهای خارجی خروجی مثبتی نداشته‏اند قطعا می‏توانیم بیان کنیم که سرمایه گذاران خارجی تنها برای مهمانی به ایران سفر می‎کنند.
عضو کمیسیون تلفیق بررسی برنامه ششم توسعه تصریح کرد: وعده‏هایی که روحانی در زمان برجام و پسا برجام به ملت داده تاکنون هیچ کدام از وعده‎ها عملیاتی نشده است.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر در برجام و پسا برجام درایت‏ها و نکته سنجی‏های مقام معظم رهبری نبود قطعا کشورهای بیگانه در ایران و اف بی آی و سازمان جاسوسی آمریکا سیا در مراکز مهم کشور نفوذ می‎کردند.
نادری با اشاره به پایان چهارساله دولت تدبیر و امید ادامه داد: صحبت‏هایی که مسئولان دولتی این روزها در خصوص بهبود اشتغال و معیشت مردم می‎دهند شعار انتخاباتی بیش نیست و من نمی‏دانم اگر روحانی در دور آینده نیز رئیس جمهور این کشور شود چه اقداماتی را می‏خواهد انجام دهد چراکه در این دوره دولت تدبیر و امید عملکرد مثبتی از خود بجا نگذاشته است.
عضو کمیسیون تلفیق در خصوص چگونگی تدوین لایحه بودجه سال 96 کل کشور، گفت: باتوجه به این که بودجه کل کشور باید بر اساس برنامه بودجه تدوین شود اما از آنجایی که روحانی تمام اقدامات خود را بدون برنامه انجام می‏دهد در تدوین لایحه بودجه سال 96 کل کشور قطعا به برنامه ششم توسعه بودجه توجه نکرده است

۱۳۹۵/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...